Darka36

Po stisknutí klávesy print screen by se měl objevit obraz aktuální obrazovky.Neděje se ale nic, kde je chyba? ☹

Nejlepší odpověď
barnajka

Klávesa Printscreen vám obrazovku „vyfotí“ jen do schránky. Abyste snímek zobrazila a mohla s ním dál pracovat, musíte si ho otevřít přes některý program určený pro práci s obrázky. Úplně vám bude stačit obyčejný Malování nebo IrfanView. Program Malování je součástí Windows, IrfanView byste si musela prvně stáhnout z netu a nainstalovat.

Takže postup (Malování):
*Zmáčkněte Printscreen, udělejte snímek obrazovky.
*jděte přes Start==>Všechny programy==>Přís­lušenství==>Ma­lování
*v programu Malování stiskněte klávesy Ctrl+v – tím se vám obrázek v programu otevře. Pak už stačí jen uložit do vámi vybrané složky