Po skončení živnosti – kolik let musím uschovávat faktury – kvůli kontrole f.u.? Díky. -iv-

Nejlepší odpověď
panenka

je to 10 let podle paragrafu 31 zák. o účetníctví

standa

Ale odpověď panenky je nesprávná, protože skartační lhůta pro FAKTURY je PĚT let, nikoli deset let.

§ 31/2.b) zákona o účetnictví
Účetní záznamy [kterými jsou] ÚČETNÍ DOKLADY (…)se uschovávají(…) po dobu 5 let(…).

Desetiletá lhůta se týká účetních závěrek a výročních zpráv, nikoli faktur.

http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/ucto/cas­t6.aspx