michalds

Po šedesátce začíná to pravé žůžo. Ano?

Chtěl jsem říct život, ale to by nebylo tak originální?

Nejlepší odpověď
annas

Záleží, co si pod slovem žúžo představujete. . Něco báječného?

Je to dětský výraz – žůžo i žúžo ve významu úžasný, báječný. Původně hezká věc, hračička.

Takže by to mohlo působit, že se senioři vracejí do dětských let, že si začínají hrát. ¨Ale není to tak.

Pokud dostanou důchod, je výhoda, že sotva otevřou oči, mají peníze. Samozřejmě za tolik let práce si zaslouží „odměnu“ i při odpočinku., relativním nicnedělání.

Pokud je člověk zdravý, nic už nemusí. Dělá je to, co chce Přece, co se vleče, neuteče.

Občas si člověk uvědomí, že od tohoto věku čas nějak moc rychle ubíhá.
Jako by měl křídla … Ale má to tak být …

Pokud člověk dýchá, může věřit, že ještě leccos pozná či zažije …

Další odpovědi
led

Už musím len spomínať na tie časy dávnominulé…
Po šesťdesiatke sa človek teší na život v dôchodku bez práce plný krásnej budúcnosti, keď si zariadi život podľa seba. Potom príde realita, menší príjem do kasy a ak sa nepripraví na život bez „pravidelného zamestnania“ začína sa cítiť zbytočným.
Ale tí, ktorí sa pripravia pre život dôchodcu, začnú mať to pravé „žůžo“.

Kepler

Hned po šedesátce ne. Člověk pracuje z posledních chabých sil a stejně výsledky stojí za prd. Ostatní se na něj dívají s pochopením, ne-li přímo se soucitem. To pravé žůžo přijde až s přiznáním důchodu. Jupíííí!

orwell

Provokuješ, nebo si děláš legraci? Kdo si počká, ten se dočká. On ten důchod (pokud se ho vůbec dožiješ) nepřijde sám, ale s bolestmi kloubů a páteře, prostatou, vysokým TK, možná i s cukrovkou, hučením v palici, šedým zákalem, … což budeš řešit procházkami za lékaři a do lékáren. Každý rok budeš zase o něco hůř vidět, vlasů budeš mít dost, ale na menší hlavu. Mužná síla tě opustí, ale chuť na baby ne. Ráno se budeš budit se slovy: tak tohle mě ještě včera nebolelo. Ale jinak jak říkáš. Žůžo!

Kryšpín

Když má prachy chytne mladého zajíčka, neb slípku tak má chvilku žůžo, ovšem pokud to není majitel několika nevěstinců jako v moravské metropolce a mladičká slípka jej nechala postrkovat ze skály a dědula se statečně držel