sved

Po roce 1989 byla zrušena většina norem které hlídaly podíly,např. masa,aj. v potravinách­.Proboha PROČ???

Nejlepší odpověď
Drap

A nejen u potravin. Třeba i u vody, norma značně polevila. A proč ? No přece proto, aby jsme mohli konzumovat to , co zbytek Evropy nepotřebuje. Jsme v podstatě taková skládka pro nekvalitní a škodlivé potraviny.

Další odpovědi
anonym

A co vadí? Že po převratu nastal chaos a kdejaký výrobce si cpal do potravin co chtěl? Pokud vládnete číst, na každém výrobku dnes máte složení a to je směrodatné. Tak v čem máte potíž?

Michal Kole

Problém není ani tak ve zrušení norem, ale v tom, že normy nejsou závazné.

radce

Abychom si to mohli hlídat sami. Buď se nám to podaří vyluštit na nálepce obalu, případně si můžeme dovolit otravovat prodejce, aby nám složení doložil. Anebo, většinou, to odhadneme podle ceny a dále raději nezkoumáme…

venkovan

Na náš trh se kvůli našim normám nemohly dostat četné zahraniční potravinářské výrobky. Takže došlo k jejich změkčení. Tehdejší ředitel veterinární správy před touto změnou ale byl odvolán – silně nesouhlasil.
Takže leckomu co malinko o tom věděl, tak nějak došlo, že světem pravda láska nevládne.