quentos

Po opětovném vložení SIM karty telefon (Nokia) zcela nelogicky hlásí: „Chybí SIM.“ Kde by mohl být problém?

Díky

Odpovědi
Mc Merkurion

… nevodešla simka ??? … měl jsem stejnej problém, chce to vyzkoušet v jinym telefonu … ale je to jen jedna z možnech příčin …

mosoj

Karta nemá kontakt, karta je vadná, karta je v nesprávné šachtě, je vadný telefon.

Vyndej kartu očisti technickým benzínem kontaktní plošky ( lepší by bylo kontaktolem) a znovu kartu vlož.

ivzez

Zkuste telefon vypnout a znovu zapnout,
někdy to může stačit.

Také můžete zkusit kontaktní plošku SIMky přegumovat
obyčejnou měkkou pryží. Před vložením zpět zkontrolovat,
jestli někde nezůstal kousek pryže.

quentos

Mc Merkurion: to je klidně možný, dík… zítra s tím někam zajdu… přišlo mi to jako moc velká náhoda…

quentos

Karta vložena přesně podle návodu.