pizlicka

po odkopání zakladů chci dát nopovou folii a na ni polystyren.muzu?

po odkopani zakladů chci dát nopovou folii a na ni polystyren.a nebo bude lepší dát polystyren a na to dát nopovou folii?a proc bude jedna alternativa lepsi,nez druha.prosim o polopatistické vysvetlení,děkuji moc 🙂

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Kam chceš dát ten polystyren-na základy? To snad ne! Pokud vedle základů, tak to je myslím zbytečné, folii proti vlhkosti-drenáž a je to.

Další odpovědi
Drap

Pokud myslíš svislou izolaci, tak na základy polystyrén a potom nopkovou folii. Pokud by jsi to udělala opačně, tak ten polystarén tam bude zbytečně. Ten se dává na základy /hlavně na podzemní stěny sklepů/ z důvodů tepelné izolace. Pokud bys ho oddělila od zdiva folií, nebude nic izolovat.

cukrar

pizlicko, na „prosim o polopatistické vysvetlení“ je třeba několi stránek textu. abych pochopil proč chcete dělat to co navrhujete.

Proč odkopání základů? XPS (nikoliv polystyren) můžete dát přímo k základům, jako tepelný izolant. Nopovka je zbytečná, nic Vám neřeší, jen zbytečně vynaložené peníze.

Nehodláte tímto vysušovat zeď, jak je moderní?

gecco

Co znamená „na“?
😉
EPS musí přijít přímo na povrch, který má být tepelně izolován (tedy na zeď), jinak – v zásadě, pozbývá funkci. Současně je nenasákavý, takže nopovka na něm jej – maximálně, mechanicky chrání…
Pokud potřebuješ zateplení a současně odvodnění, je to ´složitější´ (kompletní oddrenážování) a asi bych doporučil, aby to odborník zkouknul…
😉