hippeace

Po nasazení naušnic mi černají dírky ale nijak to nesvědí spíš mám problém s tím že to nejde umýt

zkoušela jsem dirkou protáhnout mezizubní kartáček ale dirky jsou stále černé

Nejlepší odpověď
Damiana

Chce to kvalitní kov – pokud nosíš nějakou nekvalitní bižuterii.
Občas to ale bývá i oceli, stříbra i u zlata (u posledního zelenají). Zlato někdy bývá s příměsi kadmia a to je ten problém. Jestli nosíš kvalitní kovy, je to signál – říká se, že se to děje, pokud jsou problémy se štítnou žlázou nebo krví.
Zkus pořádně umýt mýdlovou vodou nebo sprchovým gelem (dej na vatový tampon a dobře promni) a pak promaž třeba indulonou nebo vazelínou. Vytvoří se jakýsi ochranný film.
Zkus si dát jiné náušnice a pokud se to bude pořád opakovat (a budou opravdu kvalitní), možná by vyšetření stálo za úvahu.

Další odpovědi
hanulka11

pořádně to umyj mýdlem , zřejmě máš alergii na ten kov ,z kterého jsou vyrobeny
poslední dobou se hodně dělají niklové a to černá skoro každému- musíš vyzkoušet něco jiného

Adéla Joon

Asi nekvalitní naušnice.. A nejsou ty naušnice třeba už taky trochu černé??

kamila44444

Zkus si kupovat kvalitnější naušnice. Jestli je to bižuterie, tak to může pouštět černou barvu.
Nevím jak bych ti to jinak řekla. Prostě to občas dělá každému z bižuterie a časem ti to zmizí.