Avatar uživatele
JájsemRaibek

Po které straně se chodí na cyklostezce?

Samozřejmě označená dopravní značkou Stezka pro chodce a cyklisty.
Já mám za to, že jak cyklisté, tak chodci se pohybují po pravé straně (narozdíl od silnice, kde chodci chodí po levé straně) ve směru jízdy.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Hlasujte v anketě
Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? gagaga, Lamalam, gecco, AmazedWolf před 2002 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
ReHu

po pravé straně

Předpokládám, že na pravé straně.
Po levé se pohybují ti v protisměru.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
honza19hk

po pravé straně

tak jako cyklista má jet vpravo, tak chodec má jít vpravo. Je jednodušší ho pak předjet.navíc by se mělo předjíždět zleva.

Upravil/a: honza19hk

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lamalam

po pravé straně

Všude, kromě silnice, chodí chodci vpravo.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce
Avatar uživatele
MoonFay

Pokud je na stezce vymezen extra pruh pro cyklisty, tam je to jasné. Každý ve svém.
Zákon ukládá povinnost cyklistům jezdit vpravo. U chodců to není striktně dáno. Účastníci provozu se dle zákona "akorát" nesmí navzájem ohrožovat.

Stejně jako chodci mají povinnost na silnicích chodit vlevo, tak bych doporučil raději používat levou stranu i na společných cyklostezkách.

Když cyklista nezvládne řízení a zkříží chodci cestu, tak je vždy lepší, když ho chodec jdoucí po levé straně uvidí a může mít možnost uskočit, než když jde vpravo a dojde ke srážce s mnohem větší pravděpodobností.

Avatar uživatele
marci1

"Zákon o provozu na pozemních komunikacích, neurčuje, kterou stranu chodníku či stezky pro chodce je chodec povinen použít," uvedl Zdeněk Neusar, mluvčí ministerstva dopravy. "Vzájemné chování chodců a cyklistů na stezce pro chodce a cyklisty označené dopravní značkou „Stezka pro chodce a cyklisty" je definováno pouze tak, že chodec nesmí ohrozit cyklistu jedoucího po stezce, rovněž tak nesmí ani cyklista ohrozit chodce jdoucího po uvedené stezce," dodal Neusar. Přitom za chodce je považována i osoba, která tlačí nebo táhne dětský kočárek, a rovněž tak ten, kdo se pohybuje na kolečkových bruslích.
http://doprava.eurozpravy.cz/…

před 2002 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gecco

Jen dodán, že za cyklistů je považován i člověk jedoucí na kolobezce...
;-)

před 2002 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava