annas

Po kom získaly jméno lázně Karlova Studánka? Jakou mají historii? Kde se nacházejí?

Doplňuji:
Miroslave, sice jste odpověděl na část otázky, uvedl starší údaje (nevím sice proč ve slovenštině), ale bod jsem vám nadělila, protože jsem vaši odpověď nečetla pozorně.

Nejlepší odpověď
bobánek

Obec Karlová studánka leží v okrese Bruntál.Založil ji řád německých rytířů,kteří ted usilují o její vrácení.V Karlové studánce jsou lázně které se zabývají lečením horních cest dýchacích,jezdily tam větčínou horníci z ostravska.Pramení tam bílá Opava.V sedmde­sátých a osmdesátých letech byl v Ksrlové studánce nejčisčí vzduch ve střední Evropě.A to vím proto že bydlým asi deset kilometrů do Kar.studánky.

Další odpovědi
vagra

O názvu-
Česky Karlova Studánka, německy Karlsbrunn nebo Bad Karlsbrunn, polsky Studzienka Karola. Karlova studánka se obec jmenuje podle Karla Ludvíka, který v bitvě u Aspern porazil Napoleona.
Karlova Studánka je lázeňským místem v centrální části Hrubého Jeseníku
O historii-
Po porážce stavovského povstání roku 1620 připadl celý zdejší kraj řádu německých rytířů. Z doby krátce poté pocházejí první zprávy o využívání zdejších pramenů za účelem léčby.
Až v 18. století byly provedeny první rozbory zdejší vody, ve kterých bylo objeveno velké množství minerálních látek.
Tehdy byly vývěry vod zachytávány na zdejších rašeliništích. Později byly u pramenů postaveny dřevěné domky s vanami pro léčbu pomocí koupelí.

Doplňuji:
Jen dodám,že Karlova Studánka,je nejvýše položenou obcí bruntálského okresu. Jen kousek odsud leží nejvyšší vrchol Jeseníků – Praděd.
Rozlohou je druhou nejmenší obcí v České republice.

Zdroj: literatura+http://web­cache.googleu­sercontent.com/se­arch?q=cache:P­3RfSABy_lYJ:www.k.studanka­.cz/historie-lazni/prameny-3/+Vznik+pojme­nov%C3%A1n%C3%AD+Kar­lova+Stud%C3%A­1nka&cd=1&hl=cs&ct=clnk&­gl=cz