school12

Po kom máme povahu?

Když se narodíme, máme oči, ústa… po jednom z našich biologických rodičů, po druhém z nich zase nějaké jiné čísti těla. To je mi jasné.

Ale má otázka zní, že, když máme v genech tyto věci (na těle), tak po kom vlastně zdědíme povahu? (Legenda: Je to taky v genech?)
děkuji mockrát, Kača :)

Nejlepší odpověď
annas

Neslyšel jste nic o genech, kyselině DNA, která je nositelem dědičnosti

Každý člověk je jedinečný, ovlivňuje ho

1. dědičnost – znaky a vlastnosti se přenášejí z rodičů na děti. dědí se barva očí, tvar lebky, barvoslepost, leváctví atd.
Méně se dědí vědomostní a osobnostní rysy. Ty jsou výsledkem působení prostředí..

2. prostředí, ve které žije – rodina, škola, zájmové skupiny, kamarádi atd.

3. růst – dětství, dospělost, stáří

4. výchova. – rodiče, sebevýchova.

Všechno to je způsobí, jkterý vás utváří takového, jaký jste.

Povaha = . souhrn vlastností l člověka, , které jsou základem jeho jednání. Především charakter. Jsou i jiné vlastnosti – temperament, schopnosti, dovednosti, nadání, talent, potřeby, zájmy atd.
Získáte pro ně geneticky určité předpoklady a rozvíjíte je pozitivně nebo negativně vlivem toho, co jsem uvedla.

Podle psychologie

Další odpovědi
Drap

Ano i to je v genech. Od každého rodiče může být něco, spousta dalších věcí po mnoha předcích. A může nastat i nový rys .

www

Máme to po předcích i prapředcích, viz genetika.

zzzzz

Většinou od každého něco. Po jednom rodiči máš třeba trpělivost a po druhém empatii. Vše se to promíchá a vznikneš z toho ty jediný originál .-)

Hamon

Po matce a po sousedovi.

Kelt

Každý člověk je vlastně originál, protože neplatí to, že převážnou většinu fyzických a psychických znaků dědíme po nejbližších příbuzných a čím bychom šli dále do minulosti, bude těchto znaků ubývat. Někdo je celý tatínek, jeho bratr je zase celý bratranec prapradědečka, který žil před 200 lety. A taky je možné, že máš nějaký vzor a snažíš se žít jako on, takže se můžeš chovat i nepřirozeně. Takže genetika ano, ale kolik 80 % , více nebo méně?