Fazzz

Po kolika semínkách sázíte MAJORÁNKU?

Nejlepší odpověď
anonym

Fazzz, majoránku jsem naposledy sela asi před 10 lety. Žádný problém, vzcházela celkem spolehlivě. Teď mám opačný problém, protože od sousedů se do zahrady vysévají všechny možné bylinky a je spíše nutno je likvidovat než sázet. Zkus tři semínka do důlku, mělo by to spolehlivě stačit.

Další odpovědi
beer

Majoránku jsme mívali předpěstovanou a pak jsme je dávali po 3 rostlinkách na záhon.
Takže pokud ji budeš sít přímo na záhon – několik semínek mělce do jednoho místa, cca 15–20 cm od sebe.

Mary11

Vyseje se začátkem dubna (řídce – stačí přidat trochu písku) do misky a dáme za okno, po zmrzlých ji vysadíme ven do hnízdeček po 3–4 ks ve sponu 20 × 15 cm.
Ted bych si ji koupila u zahradníka a jen nasázela … domácí sušená je fakt prima.

procsy122

majoránka má hodně drobná semena na počtu nějak nezáleží stačí vzít špetku

honza19hk

tak to nevím,já radši mariánku:-)