talka

Po kolika letech se mění fotka na OP patnáctiletým?

Nebo celý OP – je na to přdpis?

Nejlepší odpověď
zzzzz

Op patnáctiletýý neexistuje. OP je na 10 let.

Nebo snad myslíš OP vydaný v patnácti letech?

Vždy se mění celé OP nikdy ne fotka, na OP je vyznačena jeho platnost, je doporučeno cca půl roku před koncem platnosti si požádat o nový OP

Další odpovědi
dnb

Fotografie na OP se nedá vyměnit, musí se vždy dělat nový OP. Jestli si dobře vzpomínám, tak jsem ho měl v 15 letech platný 5 let.

Dochy

zzz: Proč půl roku předem když lhůty na vydání jsou do 30 dní??

zzzzz

Dochy je to doporučení ne povinnost. Někdy ten konec OP vyjde blbě, třeba před letní sezonou a spousta lidí si žádá pasy, nebo na konci roku, kdy konnčí nějaký druh OP, a na úřadě je také nával. O výměnu OP si může člověk bez problému požádat v posledním roce platnosti, ale standartně doporučují úředníci půl roku před koncem. Klidně stačí i těch 30 dní předem.