Avatar uživatele
Funna

Po kolika letech provozu jste měnili baterii v autě?

Pokud jste si teda dřív nekoupili nové auto…a pokud jste ji měnili, napište jestli je auto spíše v „městkém“ režimu (pár km, několik starování), nebo v „dálkovém“ (na jeden start ujetých min 20 km)…

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? annas, anonym, gecco před 3491 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
cochee

Tu originální jsem vyměnil po asi 8 letech. Druhá zatím v pohodě drží 4. rok. Auto v městském režimu od 2006 (majitel já), předtím nevím (auto dovoz z Itálie, ale tipl bych si ten dálkový režim).

Ona ta baterie přežívá léto v pohodě, špatná je zima. Chtělo by to mít buď vytápěnou garáž, což zase nesvědčí zbytku auta, anebo baterku z auta vyndavat ven a dávat do tepla a v obou případech dobíjet. Kdo se ale s tím vyndaváním má furt montovat, žejo.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Měnil jsem (pokud mi auto tak dlouho vydrželo) po cca 7–10 letech.
S jednou výjimkou – koupil jsem nějakou levnou v super-hyper a té po necelém roce ´vyskočil´ článek, už to neudělám.
😉
A auto mi ´běhá´ spíše po delších trasách – semotamo se sice vyskytne i nějaká ta popojížďka, ale časté jsou trasy 50+ km na jedno nastartování, před zimou baterku pravidelně dám na nabíječku (a někdyi v průběhu zimy – pokud jsou velké mrazy).

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Agneta

Originální značkové baterie(Bosch) mají vydržet 9 let. Ale pozor na zkoupené značky jako Varta, Grundig, Telefunken…ty jsou dnes neevropské, a mají vydržet „přecejenom polovinu“ – takže jen 4 až 5 let :DDD

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
honza19hk

V Defendru už 5 let,ta první byla nějaká přemrzlá ještě od původního majitele,
v Tatře 813 8×8 mám 12 let starou vojenskou baterii a ta drží furt.
Jezdím spíš dál,nejsem totiž zvyklý jezdit autem po městě,jezdím na kole.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
amenhotep16

Otázka má 2 odpovědi: 1) Právní – zaručená životnost je 2 roky = zákonná záruční doba, za předpokladu standardního zacházení (extrémně, že ti třeba nespadne z prvního patra). 2) Fyzikálně technická = závisí na mnoha okolnostech, především na použitém materiálu a technologii výroby, skladovací době a skladovacích podmínkách před prodejem a následně na režimu používání – za předpokladu, že nabíjecí soustava vozu je v požádku, že nestartuješ denně 15× za hodinu, že nenecháš akumulátor vybitý do mrtě rok, nebo v mraze venku celou zimu, tak jsem zažil 11 let starou baterku, jenom v zimě trochu hůř startovala. Statisticky dnes bude životnost průměrná asi 6 let.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek