Rokio

Po jaké/které osobě policie provádí celostátní pátrání?

Co musí člověk spáchat, aby proti němu bylo vedeno celostátní pátrání? Stačí, když spáchá i jen drobný trestný čin?

Nejlepší odpověď
zjentek

Co musí spáchat… osoba musí být hledaná, anebo pohřešovaná. Po těchto osobách policie provádí pátrání.

Pohřešovat tě můžou třeba při hře na schovku, pokud máš pevný nervy a trpělivost.

Hledanej budeš třeba v případě, kdy dobrovolně přestaneš přispívat na svý nezletilý dítě.

Čili musíš se buďto ztratit, anebo nenastoupit výkon trestu dobrovolně, což vypadá jako totéž, ale není ;)

Další odpovědi
dubraro

Nemusí spáchat nic. Stačí, když se ztratí.

Smlouvyzdarm

Jen bych doplnil, že pátrání se nevyhlašuje jen po těch co někomu chybí – ztratili se, nebo po těch co něco spáchali a pak se skrývají, a to bez ohledu na to jak závažný TČ spáchali. Pátrání se vyhlašuje i po těch, kteří se například nedostavují k výslechu k vyšetřovateli – soudu, a to i když jsou to svědci. Pokud nereagují na předvolání, dostává příslušné místní oddělení pokyn k předvedení. Nezdržuje-li se daná osoba na příslušné adrese, provede se šetření a pokud ani toto nepřinese nějaké konkrétní zjištění může to vše skončit vyhlášením pátrání i po svědkovi.

Mc Merkurion

… to je různý: když se ztratí babička, řeknou, že máš počkat 24 hodin, když děcko, jde se hned na věc, a když hledaj nějakýho lumpa, tak se tuplem nepřetrhnou, že jim často foukne …