Galax

Po jaké době mohu žádat o vrácení peněz?

Dobrý den, reklamoval jsem netbook a doufám že Asus nestihne reklamaci vyřídit do 30ti dnů… otázka je kdy mohu jít do prodejny říct že chci vrátit za netbook peníze…vím že do 30ti dnů, ale mohu tam jít již ten 30tý? nebo až třicátýprvní den? a počítá se do toho den kdy jsem notebook dal reklamovat?

Nejlepší odpověď
hanulka11

mně stihli přivézt pračku ještě poslední 30den , takže myslím až po uplynutí těch 30 dní

Další odpovědi
Alesh

Lhůta je 30 dnů, čili reklamaci musí vyřítit do 30 dnů včetně. Do obchodu se tedy pro vrácené peníze jde nejdříve 31. den. Den odevzdání ntb k reklamaci je den 0.
P.S. Doporučuji si prostudovat psaní číslovek viz odkaz, především odstavec „Číslice se neskloňují“.

Zdroj: http://interval­.cz/clanky/hrichy-pro-sileneho-korektora-clovek-versus-psani-cislovek/