FlAsh_7

Po jaké době mám nabíjet mobilní zařízení, pro maximální efektivitu? (viz popisek)

ANO, VÍM ŽE TU PODOBNÁ OTÁZKA UŽ ZAZNĚLA. Dobrý den, vlastním Samsung Galaxy Tab E. Přes tento tablet si pouštím hudbu během workoutu. (cca 1 hodina a více přehrávání hudby) Telefon si vždy nabíjím na 98% a po ukončení workoutu má cca 92%. A poté zase na 98%… Používám ho jenom na to! Ptám se, měl bych ho takto dál nabíjet, anebo ho nechat vybít na méně procent? Jak to na něj z dlouhodobého hlediska působí?

Nejlepší odpověď
mosoj

Vůbec bych si s tím hlavu nelámal a nabíjel ho tak, aby byl vždy když ho potřebuješ nabitý.

Další odpovědi
anonym

Ahoj FlAsh7, pro baterii není dobré ji takto nabíjet. Čím častěji baterii nabíjíš tím se zrychluje chemické stárnutí baterie (snižuje se životnost). Po nějakém čase pak bude potřeba ji vyměnit, nic drahého, ale jsou to starosti navíc. Navíc baterii nabíjíš hodně, když zařízení okamžitě po odpojení nabíječky nepotřebuješ, potom baterii nenabíjej tak moc. Životnost totiž snižuje také dlouhé uchovávání hodně nabité baterie. Lithium obsažené v těchto bateriích je hodně nestabilní a do té doby než vymyslí něco lepšího budeme muset toto dodržovat.

Dochy

Podle mně je to v pořádku. Problém by byl přebíjení a hluboké vybíjení. Ani jedno z toho zřejmě neděláš. A v zásadě je tuším zhruba jedno jestli 5× vybiješ a nabiješ 10% nebo jednou 50%.