mj81

Po jak dlouhé době vyhazujete výpisy z účtů?

Některé banky dnes už posílají výpisy z účtů elektronicky, jiné dodnes na papíře. Jak dlouho si takovéhle výpisy schováváte? Zahazujete je hned po přečtení a nebo si je archivujete pro případ, že by bylo třeba ověřit si, jestli vám nějaká platba skutečně přišla či doložit, že jste ty peníze skutečně poslali?
Doplňuji:
Doplním, že jsem včera našel výpisy z banky od roku 96, kdy mi bylo 15 a založil jsem si svůj první účet. Vědět, kolik jsem dostával tehdy kapesné, je sice zajímavé, ale jinak mi ty výpisy jen zabírají zbytečně místo. Sám jsem koukal do výpisů max. rok-dva zpět, starší jsem snad nikdy nepotřeboval.

Nejlepší odpověď
9 řemesel

Ona ještě nějaká banka dělá jen papírové výpisy?Je ale fakt , že ještě i ty staré na formátu A4 od ČS mám archivované i naskenované.Jak říkávala babička: Člověk nikdy neví!A čert nikdy nespí!

Další odpovědi
anonym

Jak rika 9remesel,cert nikdy nespi a prehmaty se deji,mam na papiry stary kufr po predcich-tak ze,do historie ukladam historii.

martina1

Naše finanční poradkyně nám radí minimálně 6let,proč to nevím,protože já budu výpisy uchovávat 22let nebo do doby úplného splacení hypotéky.Lepší je mít doklad zbytečně,než ho nemít vůbec.Hlavně pokud jsou na výpisu důležité platby.

verka

Mám výpisy hodně dlouho. Je pravda, že jsem tam několikrát dohledávala platbu. Ovšem úřad stejně vyžaduje výpis od banky a ten je poplatný.