smoulinkaq

Po jak dlouhe době muže vodafone vymahat odemě dluh kdysi to byl operátor oskar jak se ma člověk braniit? děkuju

Nejlepší odpověď
zzzzz

Nedávno jsem to řešila, vlastně to byl problém, který mě přivedl na tyto stránky.

  1. vymáhat dluh mohou kdykoliv.
  2. promlčecí lhůta je podle občanského zákona 3 roky.
  3. pokud už o tom rozhodl ČTU je promlčecí doby 10 let.
  4. ty sama musíš navrhnou promlčení a podat si k soudu odpor.

Po mě v roce 2011 začali vymáhat nezaplacený paušál z roku 1998 Nedělám si srandu.
Už to po mě zkoušeli vymáhat v roce 2004 a to jsem navrhla promlčení, to soud uznal a soud jsem vyhrála. Znova to začalo v roce 2011. Zase jsem soud na promlčení vyhrála, ale tentokrát podle jiného zákona.
V roce 2004 to soudili podle občanského, v roce 2011 podle obchodního. Takže mám v ruce dva různé pravomocné rozsudky v jedné věci.
Bohužel na to neexistuje žádné precedentní rozhodnutí, tak si každý soud rozhoduje podle svého.

Podobným případem jako já je tato paní
http://zpravy­.idnes.cz/neza­platila-pet-stovek-za-telefon-ted-na-ni-vymahaji-62-tisic-pq1-/domaci.aspx?c=A110408­_220053_domaci_brm

Bohužel to u druhého soudu prohrála.

Další odpovědi
Mapel

Promlčecí doba jsou 2 roky, ale poud se do dvou let podá žaloba k soudu, tak u soudu je to 10 let a když se to od soudu dá exekutorovi, tak až do smrti. Záleží na datumu podání k soudu. Pokud je to více jak dva roky, tak je soud vyhraný. Musíte vznést promlčovací námitku.

iceT

Když pominu promlčovací lhůtu…jak se chceš bránit proti tomu,že někomu něco dlužíš?To mi hlava nebere…