quentos

Jak dlouho vám vydržela láska k prvnímu hudebnímu idolu?

Mně vydržela „první hudební láska“ k Martině McBride přes 20 let (cca 1993–2015). Teprve v r. 2015 jsem zahořel pro Bonnie Tyler a láska k ní trvá dodnes. Vyplatí se to i finančně – na Martinu bych musel do USA, zatímco na Bonnie už jsem byl 6× (z toho 3× v ČR, 3× v sousední zemi).

Nejlepší odpověď
Kepler

20,0001 let–celý život

Byli to Beatles hned v tom jejich začátečním období a dodnes si je s nostalgií občas pustím.

Další odpovědi
Malvína

méně než rok

Asi budu výjimka, ale já nikdy hudebního idola neměla. Měla jsem své oblíbené kapely a písně (Kiss, AC/DC, Queen, Ozzy atd.), které mi zůstaly v srdci dodnes. Ráda si poslechnu.
Postupem času se tyto klasiky musely v mém srdci šoupnout a udělat místo pro další oblíbence, kterým jsem přišla na chuť mnohem později. Takový Frank Sinatra, to je můj miláček. Dean Martin to samé. Z novějšího soudku mám Parova Stelara nebo Michaela Bublé. Můj hudební vkus je velmi pestrý. Na čem jsem vyrůstala, u toho jsem zůstala, jen jsem postupně přidávala. Takže u mě by prostě bylo i těžké nějakého idola mít. Poslouchám ty mému srdci blízké a proto jsou pro mě number one.

Jóó ale taková platonická láska ze světa hudebníků… Tu mám léta stejnou. Jednoznačně Eminem 🙂

zjentek

1–2 roky

Na hudební lásku mám smolíka, páč se mně zdá, že chlapi vždycky zpívaj tak nějak líp než holky. A tak jsem šel zlomený od muziky k filmu. A tam to frčí, s jednou už jsem byl přes rok, ale to už je dávno. Teď mám Emmičku- zejtra uvidím ZOMBIELAND DVOJKU!!! (;

Arne1

20,0001 let–celý život

Roman71

méně než rok

Stačilo nahlédnout do soukromí a bylo po idolu.. 😁

briketka10

20,0001 let–celý život

Doposud trvá k Davidu Bowiemu.
R.I.P.

elkon

méně než rok

O idolu nemůže být řeč, ale rád poslouchám Turbo (původní s R. Kybicem), Čejka Band (bohužel už nové nahrávky s Petrem Čejkou nepřibudou), Těžkej Pokondr (taky už nové skladby nebudou, ale z jiného důvodu), Fešáky (v starém obsazení), anglickou kapelu Tremeloes, americkou CCR a další. Je toho víc, ale mám mnoho jejich nahrávek a v autě to střídám. Také je parádní německý kytarový mág Ricky King, nebo třeba hráč na Pannovu flétnu Edward Simoni.

Kelt

méně než rok

Já nemám idol, ale poslouchám hudbu. Písničky se mi líbí, a nezáleží, kdo je nazpíval. Kvůli několika písničkám nebudu někoho obdivovat. Třeba Beatles má pěkné písničky, ale když jsem poslouchal jiné jejich písničky tak se mi nelíbily. Alba si nekupuji a některou hudbu poslouchám třeba 30 let, některou si poslechnu nostalgicky po padesáti letech. A někdy mne ani nezajímá, nebo nevím, kdo je interpret skladby.

metro

1–2 roky

Tehdy to bylo Turbo. Dnes jde o O-Zone.

jsemjá

10,00001–20 let