Georgo2010

Po dovolené jsem objevil v bytě kokony (zřejmě hnízda vos) velikosti pěsti zavěšené na garnyžích. Jak je mám odstranit?

Odpovědi
arygnoc

rozhodne pozvať hasičov (bez majákov).
Majú na to špeciálne vysávače.

Funna

Odkdypak si vosy staví kokony a ještě ktomu v létě!?!?…biologie asi nebude vaše kobilka…

terry

Já objevila také vosí hnízdo, ale naštěstí venku.
A všimla jsem si, že jedna vosa neustále hnízdo hlídá. Tak pozor na to.
Pokud není hnízdo v rohu a není u zdi opatrně bych garniž odšroubovala i s hnízdem a venku ho optrně odstranila.
Já to dělala v dešti. Strčila jsem do té podpěry a zdrhala pryč. A hnízdo se utrhlo. Ono visí na 1 „nitce“. Aspoň zpočátku.

na vašem miste bych zavolala
nejakeho odborníka, pro vas by to mohlo být nebezpečne!))

ReHu

To musel abýt dlouhá dovolená.
Nebo jste si hnízda doma nevěimli.
Také si u nás stavěly hnízdo, ale sundávali jsme ho asi po 14 dnech, to bylo velké asi 4 cm. Ale venku.
Takže záleží na tom, kde, jak a na čem je přesně umístěno.
Na garniži může být v rohu, uprostřed, z části na stropu apod. To ovlivˇbuje způsob likvidace.
Pokud je to nutné, optala bych si hasičů.