Kepler

Po dlouhé době se propadáme do citelné inflace, dokonce jsme na tom nejhůř z celé EU. Máte obavy?

Nebo věříte, že po pominutí pandemie se vše vrátí do normálu?

https://www.no­vinky.cz/ekono­mika/clanek/v-cesku-je-nejvyssi-inflace-v-cele-evropske-unii-40324783#utm_con­tent=freshnew­s&utm_term=in­flace%20v%20%C4­%8CR&utm_medi­um=hint&utm_sou­rce=search.sez­nam.cz

Nejlepší odpověď
Emefej

Jsem v klidu. Domácí šití roušek tím nebude nijak ovlivněno.

Další odpovědi
marci1

No, je to dosti zarážející. Nemá na to kromě pandemie vliv i to, že nemáme euro? Země EU, které mají nejmenší inflaci, mají jedno společné – zavedly euro. Jedná se o Slovinsko, Estonsko, Kypr a Řecko.

Edison

Ne. Předpokládá se inflace 2% v pásmu 1 – 3%. ČNB to neznepokojuje, považuje to za krátkodobý výkyv.

anonym

Ano a taky vnímám strategický krok z pera Francie a Německa, jako plán, jak se vypořádat s deficity jednotlivých zemí a elimimace míry inflace. Jestli získají země eurozony, nebo naopak, to jsem sám zvědav.

Ale zase, my ani média nedovedou říct přesně, jak se bude ekonomika chovat, takženl možnost, že se postupně to bude vracet do normálu má taky své místo. Je ale třeba mít oči na šťopkách.

Kryšpín

Pomůže nám EU.

terry

Je to normální. Do normálu se ti vrátí, ale postupně.
Podívejte se na výši inflace zpětně.
Obavy nemám, na běžný běh domácnosti to má minimální vliv.

Pepa25

Jde o dozvuky doby předkoronavirové, kdy vše výrazně rostlo (ekonomika, mzdy, ceny ..). Vyjádření jednoho z nejpovolanějších (Bendy z vedení ČNB) k uvedené zprávě bylo včera v TV, viz odkaz

Zdroj: https://www.ces­katelevize.cz/i­vysilani/101014917­67-studio-ct24/22041105­8250521