bigo

Po deseti mesicich po koupi autozarovek Osram night breaker H4,me bylo zdeleno,ze na ne neni dvouleta zaruka,cena 445 KC

Mam narok na zaruku?

Odpovědi
anonym

U žárovek (a výrobků s podobně omezenou životností) je výrobce oprávně obecně dvouletou záruku zkrátit – ale musí to být jasně uvedeno na obalu (apod.) – u žárovek se obvykle udává počet hodin svícení.
Pokud to uvedeno není, platí záruka 2 roky.

Jádrohlod

A nešlo o nějaký výprodej či „v akci“ ??

Tompo

Dle meho mas na zbozi zaruku 24 mesicu tzn.i na zarovky, problem by mohl nastat v pripade jejich neodborne montaze.

kuros

z plnění 2leté záruky se prodejce nemůže vyvázat. existují pouze vyjímky na výrobky uvedené v zákoně. např baterie. někteří prodejci to zkouší na zákazníky ale porušují zákon.