Avatar uživatele
petrkopecky

pneumatiky na skoda auto

dobrý den potřeboval bych pomoc s výběrem pneumatik . Jde o to že třeba 1 rok mám škoda fabia II a další rok zase škoda rapid a škoda octavia III podle toho co si vyberu a potřeboval bych pomoc jaký rozměr pneumatiky bych mohl využít u všech těchto modelů abych nemusel kupovat každému modelu jiný rozměr děkuji

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3820 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Obávám se, že protože je každé ze zmíněných aut jinak velké/těžké, nenajdeš pneu, které by byly povolené pro všechny tyto tři modely. Navíc se liší i ráfky, nejen gumy.
A ještě se liší povolené rozměry i podle vybavení konkrétního auta (zejména motorizace), takže pokud nechceš trávit ´mládí´ výběrem auta podle gum, kup si ke každému novému autu i nové gumy.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Lamalam

Pokud máš tolik peněz, že si každý rok kupuješ nový vůz, tak problematiku pneumatk vůbec neřeš. Nebo kupuj auta ze stejné třídy, tam je možnost záměny gum reálnější, ale fabia a Octavia jsou rozdílné kategorie a s gumami toho asi moc nevymyslíš.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
mosoj

Aut máš hodně, ale o autech nevíš nic. Pokud mají stejný rozměr pneumatik , není problém.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cukrar

Nelze, vozidla mají jiné rozměry pneu.
Když tak často měníte vozidla, vybírejte s dezénem na jeden rok a máte bez problému..

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Jakub Tlapal

Jde o velikost kol. V techničáku najdeš povolené rozměry. Jakmile budeš mít na autě jiné, chytí tě policie, přeměří je, tak budeš platit pokutu. taky neprojdeš na technický, takže je potřeba to pohlídat. Já mám pořád jedno a to samý auto, takže todle řešit nemusím. Mám nové pneumatiky z https://www.in­tercars.cz/jsem-motorista/ a auto s nimi sedí na silnici jako přibitý.

Nový příspěvek