P.T.

Pneu s jiným vzorkem – problém?

Ahoj,
zajímalo by mě,zda je možné na auto obout 4 pneumatiky, ale s jiným vzorkem a od jiného výrobce, např. dopředu obout vzorek Barumu a dozadu Michelin. Je problém s trakcí,pokud přední a zadní náprava má jiné vzorkování, i když jsou všechny gumy určeny pro provoz v zimě a mají cca stejně hluboký dezén (+/- 1mm)? Díky.

Nejlepší odpověď
jendahun

Musí být akorát stejný vzorek na nápravě.Jinak to může být jak píšete.
Doplňuji:
Špatně jsem se vyjádřil,na nápravě musí být stejný vzorek,rozměr,stej­ná konstrukce…na nápravách může být jiný výrobce a jiný vzorek(myšleno 2+2)stejné konstrukce.Může tedy být vzadu dvě stejné gumy Michelin a ve předu dvě stejné gumy od Barumu.Na hnací nápravu se dává ten slušnější vzorek,míň opotřebovaný s hlubším dezénem.Pokud budete jezdit po dálnici,obraťte se raději na servis,protože tam už hraje roli i na jakou rychlost jsou stavěné,na okreskách předpokládám nebudete jezdit 150km/hod.,vám stačí obyčejné zimní gumy.
http://www.au­tomika.cz/index­.php?p=113

Další odpovědi
kreygon25

nene cukrari, pravdu ma jendahun. A sam jste to dokonce napsal i vy: ,,Na
téže nápravě musí být používány
pouze shodné pneumatiky,,.
Stejné pneumatiky tedy musí být: 2 stejné ve předu a 2 stejné vzadu=shodné pneumatiky na nápravě. 4 stejné být opravdu nemusí;-)

cukrar

Jendo, jak můžete napsat takovou hloupost!!!
a ještě mu dá nekdo bod.

Doporučuji přečíst předpis 341/2002 §21 odst.13
Na vozidle se nesmí, s výjimkou nouzového dojetí, současně použít
pneumatiky různých rozměrů a konstrukcí, pokud při schválení technické
způsobilosti není stanoveno jinak. Na téže nápravě musí být používány
pouze shodné pneumatiky. Konstrukcí pneumatiky se rozumí konstrukce
diagonální, radiální, smíšená (BIAS BELTED). Shodnou pneumatikou se
rozumí pneumatika stejného rozměru, konstrukce, druhu dezénu a značky.
Druhem dezénu pneumatiky se rozumí dezén letní a dezén zimní, u něhož
je na bočnici pneumatiky vyznačeno označení M+S, M.S, M/S nebo MS; za
zimní dezén se považuje též speciální dezén, u něhož je na bočnici
pneumatiky vyznačeno označení ET, ML nebo MPT.

přeložím, jediný výrobce, druh…atd
vzorek může být jiný!!!

rozdíl hloubky vzorku není stanoven, (jen u dvojmontáži)

ICQ 55180641

Honzyn14

Rozhodně bych na jednu nápravu necpal různé druhy pneumatik, nepřijde mi to jako dobrý nápad… Koneckonců mi to takto vysvětloval i pán z pneuservisu https://www.pne­uok.cz/ , který pravidelně navštěvuji.