Human

PMR vysielačky – čo znamenajú subkanály?

Čo znamenajú subkanály u PMR vysielačiek? A má to niečo spoločné s CTCSS kódmi? Ď.

Odpovědi
ponovotny

subkanály neboli bezpečnostní či identifikační kódy CTCSS (continuous tone controlled squelch system = systém tichého ladění řízený souvislým tónem). Tímto způsobem dešifruje radiostanice při ručním ladění kanálů příslušný subkanál (identifikační tón) partnerské radiostanice a zajistí tak spojení pouze s touto stanicí nebo s jinými stanicemi, které jsou naladěny na stejný hlavní kanál a subkanál CTCSS