Tija

Proč při jídle, když se příbor dotkne plomby, to bolí anebo je to velice nepříjemné?

Proč při jídle, když se příbor dotkne plomby, tak to bolí anebo je to velice nepříjemné?

Nejlepší odpověď
Lamalam

Na styku dvou kovů dochází za jistých podmínek ke vzniku galvanického článku a do zubního nervu prochází elektrický proud.

Další odpovědi
mosoj

Amalgám a kov jsou dvě různé kovové elektrody a sliny jsou elektrolyt. A máme Zde baterii – zdroj napětí.

briketka10

Toto se stává asi každému, když je plomba
z amalgamu, když je tzv. „bílá“ nebolí to.

agentpv

Mám amalganem zaplombované skoro všechny zuby – a když si omylem s bonbonem kousnu i do kousku alobalu – to je paráda !!