Dlostev

Plný místní disk

Jelikož se mi pomalu, ale jistě naplnil Místní disk (C:), na který se ukládalo vše automaticky, tak bych se chtěl zeptat jakým způsobem můžu zvolit Místní disk (D:) za výchozí ukládací jednotku (tj. aby se mi vše automaticky ukládalo na Disk (D:)) Řešil to už někdy někdo? Předem díky za rady.

Foto: http://postim­g.org/image/8f9cv5hd1/

Nejlepší odpověď
Bedy

Co všechno máte na tom céčku? Pokud fotky, písničky, filmy a podobné soubory, tak standardním způsobem je bude stačit přesunout na Déčko.
Nebo některé programy odinstalujte a nainstalujte je znovu, jen při instalaci změňte cestu z C:\Program Files… na D:\Program Files…

Při nejhorším skočte do Správce disků (Start-ovládací panely-Nástroje pro správu-Správa počítače) a tam z Déčka ukousněte x GB a přidejte to na Céčko.

Další odpovědi
marijakes

Disk „C“ je nejlépe ponechat na instalace a disk „D“ na data. I při ukládání čehokoli přeci vyskočí okno s možností složek a najít si tu na disku D a tam příslušné další složky. Na disku „C“ označte složky s daty a přesuňte na disk „D“. Pokud budete mít data na disku „C“, přijdete o ně při případné nutnosti reinstalace systému, neboť dosk „C“ je systémový disk. Někdo si HDD nedělí a to je chyba.

cochee

Kromě již řečeného, pohledej po internetu, co všechno se dá ze systémového disku vymazat (předpokládám, že C: máš systémový = je na něm složka C:\Windows). Systémová utilita Vyčištění disku je sice fajn, ale spoustu toho neumí. Takže obsah Temp\ složek (bývá jich více), pokud systém běží nějakou dobu stabilně, pak například instalační soubory aktualizací od Microsoftu, dočasné soubory prohlížeče a jiné. Známý třeba měl zaplněný disk aktualizacemi antiviru ESET, nemazal je od instalace – několik giga (!)

Hlada

Neřešil bych přesouvání, ale důvod k rozdělení disku. Dřív to byla jakási ochrana dat. Pokud ale nastane porucha disku, stejně se o data příjde a navíc, instalace systému, ovladačů a všech programů je práce na mnoho hodin a ne zrovna každý ji zvládne. V dnešní době je výhodnější mít aktuální zálohu celého disku na externím HDD. Při poruše disku v PC se o žádná data nepříjde a hlavně, obnovu disku zvládne každý bez zvláštních znalostí do půl hodiny.
Doporučuju proto rozdělení zrušit a zálohovat raději celý disk.
Předpokládám, že na disku nejsou zbytečná data. To už se tu řešilo.