Plive lama na lidi, kteří se jí nezdají?

Nejlepší odpověď
annas

Plivání je u lam projevem obrany a zastrašování. Plivance jsou prý velmi smradlavé.

Správně sociálně zařazené lamy však zpravidla neplivou ani po jedincích jiných druhů, ani po člověku.

Ale pozor. Lamy, které jsou odchované člověkem, nebo jsou agresívní, zlé, tedy „nevychované“, mohou záměrně a s velkou radostí poplivat nic netušícího návštěvníka byť iv zoologické zahradě. Nejde tedy o výběr.

Pochopí, že je tak už nebude nikdo obtěžovat. Jediným plivnutím dokážou zahnat „vetřelce“ k útěku.

http://www.la­macentrum.cz/proc-lamy-plivaji

Další odpovědi
Drap

Neni o tom jestli se jí zdají nebo ne, něco ji rozruší, nebo i nějaký daleký podnět a plive na každého.

hapiky

A co když plive, když dává najevo, že se nechce spářit, když nemá dobrou náladu, když ji pach někoho zrovna nevoní, když chce sdělit dejte si na mě pozor, ty nejsi můj pán apod…

ivzez

»Plive lama na lidi, kteŘÍ se jí nezdají?«

Ne.
Lama není schopna lidi posuzovat.

orestez

Ano, komentář pod odkazem je toho důkazem

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-vytvorit-prazdny-soubor-o-vetsi-velikosti