Renata1605

Plísně v těle – kandióza

Dobrý den,
máte někdo zkušenosti s léčbou plísní a kvysinek v těle – s kandiózou? Všeobecné informace znám – nejíst mouku, cukry, klystýry atp. zajímají mě konkrétní zkušenosti s doplňkovými přípravky z lékárny nebo i z přírody, které Vám pomohli.
Děkuji.

Nejlepší odpověď
Danča84

Předpokládám, že máš na mysli vaginální mykózy, již jsi s tím byla na gynekologii, a hledáš jen něco na doplnění předepsané léčby. Především je potřeba důkladná hygiena, používej intimky BEZ PARFEMACE a několikrát denně je vyměňuj, po použití toalety se vždy otři vlhčenými ubrousky pro intimní hygienu, intimní mýdlo používej na celé tělo, nejen „tam dolů“ – lékařka mi říkala, že obyčejné mýdlo tam stejně steče z okolí. Výborný je výplach Rosalginem, 2× denně ve sprše (sáčky na rozpuštění v převařené vodě i irigátor seženeš v lékárně bez receptu). Oblečení zvláště v létě vybírej bavlněné vzdušné, raději sukně než kalhoty (abys nebyla zapařená), na neprodyšné kalhoty – džíny, kombinéza na motorku či leginy na kolo – alespoň po dobu léčby úplně zapomeň. Potravní doplněk se doporučuje Wobenzym, ale je potřeba ho používat dlouhodobě. Krémů a čípků existuje celá řada, mě se osvědčil Fungicidin – na zevní rodidla a pro partnera na penis, ale ten bude asi na předpis. Dobrý je i Gyno-pevaryl combipack, je také pro léčbu obou partnerů. To je důležité, neboť se tyhle potvůrky přenášejí pohlavním stykem, takže až bys vyléčená znovu měla styk s nakaženým mužem, chytila bys to zase zpátky. Že během léčby souložit nemáš, je snad jasné (nehledě na to, že by to bylo značně bolestivé). Kdyby všechno selhalo, může Ti lékařka na základě kultivace stěrů nechat vyrobit vakcínu přesně na míru.