frank

plíseň v suterénu

V suterénní obytné místnosti mám v rohu vedle komína plíseň které se nemohu stále zbavit.Slyšel jsem,že existují bakterie, které plíseň „požírají“ a po její kompletní likvidaci potom zahynou.Co je na tom pravdy?
Děkuji za odpověď

Nejlepší odpověď
kropitko

likvidovali jsme plíseň vším možným,dlouho jsme náš pokoj neobývali,jen občas jsme přijeli,pořádně nevyvětrali,ne­zatopili,když jsme se nastěhovali na stálo,tak se všude začali dělat plísně. Nic nefungovalo,ani savo proti plísním,které nám každý doporučil pak jsme plíseň pořádně oškrábali,použili BIO REPEL,opakovali to ještě jednou,pak nechali dva měsíce ještě působit bez nátěru,teď jsem to přetřela a už dva měsíce nic,tak snad to vydrží.

doplňuji: něco jsem Vám o tomto přípravku našla na netu…
http://bakterie-a-enzymy.cz/je-opravdu-bio-repel-tak-kvalitni-pripravek-proti-plisni

Další odpovědi
mosoj

Problém je v tom, že pokud neodstraníte příčinu vzniku plísně, objeví se Vám tam za čas znovu.

elektrikář

Nutno odstranit příčinu vlhkost pomůže třeba vzduchový kanál v podlaze kolem vlhké zdi připojený na nepoužívaný komínový pruduch. Nebo odkopání zeminy kolem základů vložení drenážní trubky, Na dům nalepit ipu
přez ní dát nopkovou folii. Zasypat štěrkem kolem domu upravit terén tak aby k němu nestékala dešťová voda. Případně udělat dešťovo kanalizaci.Zkon­trolovat jak jsou ukončeny dešťové svody voda má kam odtékat.

elektrikář

PS. Pokud se komín trvale nepoužívá udělejte na něm stříšku