Fazzz

Plíseň bramborová?

Dobrý den, pěstuji rajčata na zahradě volně. Objevily se mi na nich včera taková bílá kolečka, je to plíseň bramborová? Koupila jsem si na ně postřik proti plísni – Dithane DG Neotec. A listy jsou jakoby ohraničené černě. A postřik se dává na celou rostlinu i s rajčaty? Už jsou velká. Prosím poraďte. Děkuji.

Odpovědi
hanulka11

listy odstraňte – to je tak většinou každý rok, když rajčata začínají dozrávat tak přijde plíseň – listy a plody poškozené otrhejte a každý den kontrolujte a postupně sklízejte plody a v případě větší plísně bych plody otrhala i zelené ..oni dozrají otrhané ,ale určitě bych nyní již nestříkala ničím
Doplňuji:
dithiane se používá než rostlina nasadí plody