pastel.ka

Plevel s názvem " Hitler" !!! Kdo to zná ???

Na zahradě mám velmi nepříjemný plevel, od sousedů jsem se dozvěděla, že se jmenuje " hitler". Bylo to údajně použito za 2. svět. války, jako bio- zbraň. Nevím jak se toho zbavit.
Je to rostlina: list podobný kopřivě-hluchavce, kvítky jemné, bílé, kořeny mělké…rostlinu vytrhám, spálím, ale stovky-tisíce jiných mi rostou…na Náchodsku jsem to nikdy neviděla, na Vysokomýtsku je to zamořené…zrušit zahradu se mi nechce. Uvítám i soukromou zprávu, pošlu i foto…děkuji za každou radu.

Nejlepší odpověď
annas

U nás se této rostlině říká amerika. Slyšela jsem i název hitlerka. Ale jak se správně jmenuje, nevím.
Máte pravdu, že se rostlina rychle rozmožuje. Já jsem ji vytrhávala, dnes nacházím ojediněle.
Jinak pomůže asi jen chemie, ale to chce radu odborníka.