Plazma nebo LCD?

Odpovědi
Jikra

Pozorování TV v nasvícených obchodech je zavádějící.
Mám 42" plazmu Panáka + Skylink a už bych nic jiného nechtěl.
Mám LCD monitor 22" a na pár dní půjčený LCD TV 32" a není to ono. To je ovšem pouze můj názor.

Michal Kole

Plazma má vyšší spotřebu, tě těžší a má kvalitnější podání barev a je dražší.

LCD je levnější, lehčí, horší pozorovací úhly, nižší spotřeba zejména s LED posvícením, horší podání barev

Milka 1

Já bych šel do plazmy, obraz je opravdu lepší a cenově jsou momentálně hodně dole. Dnes už se slušná plazma dá koupit od 10000 kč výš..

alexandra

Já si myslím,že už v té spotřebě a ceně ,není takový velký rozdíl.Ale já bych plazmu nechtěla,protože se na ni špatně dívá při denním světle a je moc těžká.Jinak LCD už mají taky dobré pozorovací úhly,dneska mi to v Okay zrovna ukazovali.

Geo

Osobně preferuji plazmu(mám Panasonic)
srovnatelně kvalitní a přirozený obraz zatím jiná technologie neumí.

kopi16

1)navšivte své známé doma a porovnejte v domácích podmínkách.(v ob­chodě jsou naprosto odlišné světelné podmínky než budete mít doma a nechci házet všechny prodejce do stejného pytle, ale když mají na LCD větší marže co Vám asi nabídnou: Plasmu za 10T, nebo LCD za 20T s dovětkem, jen se podívejte na ty živé barvy na tom LCD :) ale ty barvy dělá právě ten přesvětlený prostor v prodejně doma při zhaslém světle (při sledování filmu se to úplně otočí).
2)kolik chcete utratit?
do 15T 107cm HD ready plasma
15–30T 127cm Full HD plasma
nad 30T 148–153cm Full HD plasma
nebo jak libo dle výběru LCD,LED
(ale nepočítejte že seženete LCD,LED s
153cm úhlopříčkou od 30T jako se dá sehnat
plasma :)
3.Závěr: do 30T nemá cenu se rozmýšlet-jásná volba plasma.
4.A do ceny 30T má plasma jedinou nevýhodu (nekamarádí se s přímým slunečním světlem)-ale žaluzie snad máte :)
A všechny ty ostatní pseudonevýhody plasmy: váha
vypálení obrazu
gigantická spotřeba (pravda ta 153cm už něco sežeře)
to vše můžete hodit za hlavu (to šíří jen zarytí LCDčkáři co se dívají na rozmazané puky na svých předražených plackách :)