Rokio

Platy politiků jsou vysoké. O kolik byste je snížili?

Velké platy zbytečných mocnářů

Nejlepší odpověď
led

Desatoro politika:
1 – Treba uvedomiť, že vrcholový politik nemá pracovnú dobu. Musí byť k dispozícii 24 hodín denne počas celého volebného obdobia.
2 – mnoho ďalších pracovných funkcií vychádza z jeho politickej funkcie (nemyslím členstvo v dozorných radách, pokiaľ tam nie je ako zástupca štátu z titulu jeho pracovného zaradenia)
3 – musí byť neustále v obraze informácií, to znamená študovať, nielen čítať, veľké množstvo dokumentov. K veľa dokumentov sa musí vyjadriť, čo znamená, pomocou svojich spolupracovníkov získať ďalšie informácie, ktoré musí opäť preštudovať, aj keď je to niekedy len spracované rešeršé (prehľad, výťah) niektorým podriadeným, či z iného rezortu.
4 – musí sa zúčastňovať na jednaniach, poradách (ktoré bývajú veľakrát tak únavne, že radšej by kopali kanále)
5 – veľmi ťažka je večná pretvárka, nedanie najavo vlastnú myseľ, ak musí v mene štátu presadzovať určený cieľ.
6 – odolávanie svorke medií tiež nie je zanedbateľné
7 – hľadať cestu pre zlepšenie veľakrát krízovej situácie, smer činnosti svojho rezortu niekoľko rokov dopredu na základe dostupných informácií, vyžaduje to veľké znalosti, odbornosť
8 – odolávať tlaku „protihráčov“ snažiacich sa zvrátiť jeho činnosť podľa ich „vidín“
9 – „životnosť“ voleného funkcionára nie je večná, jej dĺžka závisí od vôle voličov
a veľa a veľa ďalších…
10 – za svoje činy zodpovedajú všetkým voličom, nielen tým, ktorí im dali hlas.
Peniaze nie sú všetko!

Za koľko peňazí by ste robili túto prácu vy?
Ak by vás zvolili do tejto „zbytočnej“ funkcie, zobrali by ste to? Za ten plat? Nechceli by ste viac?

PS. Netvrdím, že všetci si naozaj plnia povinnosti funkcií, na ktoré boli zvolení, ale to je všetko o voličoch?
Voliči, aspoň navonok, sú najvyššia moc štátu.

Další odpovědi
anonym

Na úroveň průměrné mzdy, čili 26000.
A žádné další příjmy z dozorčích rad a z jiných firem kde jsou často jen jako figurky na to, aby brali peníze.
Nadává se na komunisty, ale poslanci měli platy refundované, čili pracovali ve fabrikách, či jiných zaměstnáních a za zasedání měli průměrný plat ze svého zaměstnání, který stát zaměstnavateli proplatil.
Na příkladě poslanců vidíš, že jak se říká, KDO MÁ HODNĚ CHCE JEŠTĚ VÍC.
Důchodcům přidají 40 Kč a sami si zvednou platy o tísíce.

lexx

platy odpovídající výsledkům – jak v soukromé firmě – jinak adios amigos a bez náhrad, výsluhy…až já budu někdy mít celostátní průměr tak budu navýsost spokojen. někdy…zatím pohádka máje, sen noci svatojánské…vite Vy co ? na tohle mzdové podhodnocení český kapitalistický experiment už brzo chcípne. Bůh s námi.

Šidlo

na 1000 euro, možno pre premiéra a prezidenta 1500

sú to zamestnanci štátu…teda ľudu…majú slúžiť verejnému záujmu, nie si pchať vrecká, užívať moc a kriviť charakter…

ušetrené peniaze by išli pre dobrých, opakujem dobrých učiteľov, zdravotníkov a vedcov – nie pre zberateľov titulov, ktorí v hlavných správach povedia v jednej vete 3 logické chyby a dokola verklíkujú teórie vyvrátené v roku 2000

a potom že prečo ľudia nechodia voliť, veria šarlatánom a konšpiráciám.....

postcd

když to vidím co podstupují, tak bych pod 40K nešel

arachis

Zavedla bych, že politici by byli jen dobročinný úsek. Chceš se podílet se svými znalostmi na řeření polititického dění? Ano- dělěj to ve svém volném čase,pokud by to chtěl dotyčný jako práci na HPP,tak pouze za prům. plat. Věřím, že do pár let bychom byli na špici ekomomiky světových zemí.

led

Šidlo, tak ako mnohí, vidíte „dobrých učiteľov, zdravotníkov a vedcov – nie pre zberateľov titulov“ ale tak ako mnohí, nevidíte ´nezamestnaných, nie z vlastnej viny´. Nehovorím o ´nezamestnaných z vlastnej viny´.

anonym

To je zase "nesmtelné"téma…

https://www.y­outube.com/wat­ch?v=hyc0cZIZ_Z8

anonym

pro sesednizkola
Nezáviděl bych jim tak velké platy, ale ABY K TĚM PLATŮM MĚLI I ODPOVĚDNOST.I ten nejposlednější dělník ve firmě když udělá zmetka TAK HO MUSÍ ZAPLATIT.
Oni nasekají zmetků hromadu a NIC NEPLATÍ a NEJSOU ZA TO POTRESTÁNI.
Jak je jinak možné, že x měsíců rozebírají jeden zákon, pak ho schválí a nakonec když vyjde, tak do měsíce musí udělat NOVELIZACI.
Tak za všechny dny, kdy rozebírali (kecali o ničem) by NEMĚLI DOSTAT ZAPLACENO.
Zrovna tak když dělají v parlamentu obstrukce.Také jim NEZAPLATIT, protože dělník také nemůže DĚLAT OBSTRUKCE, protože se mu nelíbí co na něm podnikatel chce a o práci nemůže donekonečna diskutovat.
Další věc je ta, že MOHOU v práci pít alkohol a pak hlasovat.Může si tohle dovolit dělník v zaměstnání?
A poslední věc.Když je jednou poslanec zvolen za určitou stranu, tak proč MŮŽE VE VOLEBNÍM OBDOBÍ PŘESTOUPIT K JINÉ nebo vstoupit do jiné nově založené strany.Dělník také nemůže pracovat na dvou pracovištích a ještě k tomu KONKURENČNÍCH.
Proč se BOJÍ odhlasovat to, aby lidi mohli odvolat poslance za takovouto zradu.
(Okamura to prosazuje, ale oni mu na to nechtějí přistoupit).