Miroslavst

Platnost dálniční známky?

Jaká je platnost dálniční známky a co mi hrozí, když ji nemám?
Můžu dostat doživotí?

http://www.no­vinky.cz/zahra­nicni/svet/2223­55-cinan-neplatil-mytne-dostal-dozivoti.html

Nejlepší odpověď
anonym

tak v Číně je možné všechno líbí se mi že když tam je někdo odsouzen tak je to opravdu trest né jen výsměch justici,tam jsou tresty tvrdé a každý kdo je odsouzen si svůj trest odpyká do posledního dne,taky se nestává že by za vraždu dostal mín než za přestupek

Další odpovědi
BEAES

Pokud máš loňskou, tak ta platí do konce ledna, pokud ji nemáš musíš koupit novou. V tomto státě Ti naštěstí kvůli známce doživotí nehrozí.

venkovan

Doživotí naštěstíjen od manželky, otázkou je zda je to naštětí. Platnost celoročních známek je 13 měsíců. 12 měsíců v roce + 1 měsíc v následném. Nejsem si jest, zda platí i měsíc přecházejícího roku (prosinec), kdy se již začínají prodávat. Potom jsou termínové – měsíční 14 denní apod. Tam je potřeba dát pozor na malou drobnost – prodejce má údajně na známce povinnost vyznačit den prodeje, tedy den začátku její platnosti. Nechápu, protože si ji tak do zásoby nemohu koupit, ale prý to tak je.
O tom jak se známky z okna sundavají bez škrabání myslím není dnes již potřeba psát.