lav

Platná nájemní smlouva vlastník mě vyhrožuje, chce mě vyhodit na ulici

Doplňuji:
Není s ním ani domluva o tržním nájemném a je velmi vulgární policie nepomáhá

Nejlepší odpověď
Myšoun

Dobrý den,
důležité je, o co prioritně vlastníkovi jde: zda chce uvolnit byt či zvýšit nájem. Pokud uvolnit byt a Vy máte skutečně platnou nájemní smlouvu a domluva s vlastníkem nepomáhá, a situace je skutečně tak vyhrocená, že vlastník Vás chce fyzicky na ulici vyhodit, tak doporučuji obrátit se příslušný městský či obecní úřad a domáhat se ochrany pokojného stavu dle § 5, občanského zákoníku. Jako další možnost můžete podat podnět pro prošetření přestupku proti občanskému soužití, či podat trestní oznámení pro trestné činy, které by v tomto případě připadaly v úvahu. Zdůrazňuji ovšem, že využitelnost mnou výše uvedených rad zavisí na tom, jak přesně situace, v jaké se vyskytujete, vypadá.
Pevné nervy přeje Myšoun.