Otazník123

Platíte v obchodech mobilním telefonem?

Platit kartou už je dnes běžná záležitost. Ale viděli jste někdy že by někdo k terminálu přiložil mobilní telefon? Já osobně jsem se s tím ještě nesetkal a ani to nezkoušel, i přes to že můj telefon tuto funkci umožňuje. Nebudou na mě prodavačky v obchodě nechápavě koukat když řeknu že chci platit mobilem? Nebo už je to zvlášť ve velkých obchodech normální záležitost? Jak taková platba probíhá? Prý by to mělo jít stejně snadno jako kartou.

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
autacek

Ano

Přímo mobilem platím již pár let, s google pay je dnes nastavení otázka pár minut. A bezkontaktní nálepkou schovanou pod krytem mobilu jsem platil ještě o několik let dřív. Překvapuje mě tu ta spousta negativních odpovědí.

Další odpovědi
briketka10

Ne

Neplatím, ale mohla bych.
Je to stejné, jako kartou.

JájsemRaibek

Ne

Bohužel neplatím, protože tuto funkci můj telefon neumožňuje.
Ale jinak nebudeš platit mobilem, ale normálně kartou. Tato karta je nahraná v mobilní aplikaci. Takže namísto karty přiložíš ke čtečce mobil. Prodavačka na tebe tudíž nebude koukat jako tydýt :)

Hlada

Ne

Nepoužívám a používat nechci, stejně jako jakékoli jiné sdílení dat, které se všude neustále vnucuje. Jedna aplikace pro všechny účty, různá cloudová úložiště, úložiště kontaktů a telefonních čísel. Nic takového.

dudu

Ne

Téměř všechny úhrady provádím debetní kartou ke kontokorentnímu účtu. Kartu mám pojištěnu proti zneužití v případě ztráty nebo krádeže. To se vztahuje také na osobní věci, které mně popř. s kartou ukradli (např. klíče, mobil, peněženka apod.), nebo na transakce, které někdo neoprávněně provedl s použitím správného PIN kódu.

mosoj

Ne

Ne . Používám peníze. Směnný obchod je již překonaný.

Rokio

Ne

Platím v hotovosti nebo debetní kartou.

Dochy

Ne

Vyzkoušel jsem si to na nějakým promo automatu a platit můžu. Ale preferuju normální kartu.
Prodavačce řekneš, že platíš kartou, ona žádný rozdíl nepozná. Telefon se chová jako speciální bezkontaktní karta.

Malvína

Ne

Zatím jsem nevyzkoušela. Ani nevím, jak bych si to měla v telefonu nastavit. Nicméně by to bylo asi dobré. Člověk vezme jen telefon, klíče a nic víc venku nepotřebuje.
Platím převážně bezkontaktní kartou, sem tam hotovostně.

elkon

Ne

Je to zbytečné, platím kartou.

ivzez

Ne

Používám staré mobily.

Drap

Ne

Ne, zpravidla k placení používám peníze.

Kryšpín

Ano

Je zapotřebí kartou neb mobilem, stát má lepší přehled o občanech

nyjono

Ano

aliendrone

Ne

NE! Z mnoha dobrých důvodů se snažím (nejen) soukromé platby platit hotovostně (nedělá mi to problém, od mládí zvyklý), jak jen to je alespoň trochu rozumné, vyhýbám se platbě kartou či netovému bankovnictví. Stejně jako Hlada se vyhýbám zřetězování (PC, telefony, kontaktní údaje (maily, Whats app atd.), dokonce ani čtečku otisků neužívám, jakkoliv uznávám, že to všechno je pohodlné. I když je otázkou, zda-li se mi to někdy vyplatí (jestli ano, tak je jisté, že MNOHONÁSOBNĚ). Záleži na tom, jak dlouho ještě budu prudit ubohé pozemšťany. ;) :D :D

jepik

Ne

peterd108

Ano

Mc Merkurion

Ano

… nevím jak odpovědět: … platím tak, jak popisuješ, ale proto, že mám na telefonu platební nálepku …