Avatar uživatele
Otazník123

Platíte v obchodech mobilním telefonem?

Platit kartou už je dnes běžná záležitost. Ale viděli jste někdy že by někdo k terminálu přiložil mobilní telefon? Já osobně jsem se s tím ještě nesetkal a ani to nezkoušel, i přes to že můj telefon tuto funkci umožňuje. Nebudou na mě prodavačky v obchodě nechápavě koukat když řeknu že chci platit mobilem? Nebo už je to zvlášť ve velkých obchodech normální záležitost? Jak taková platba probíhá? Prý by to mělo jít stejně snadno jako kartou.

Hlasujte v anketě
Zajímavá 0 před 1897 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
autacek

Ano

Přímo mobilem platím již pár let, s google pay je dnes nastavení otázka pár minut. A bezkontaktní nálepkou schovanou pod krytem mobilu jsem platil ještě o několik let dřív. Překvapuje mě tu ta spousta negativních odpovědí.

Upravil/a: autacek

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
briketka10

Ne

Neplatím, ale mohla bych.
Je to stejné, jako kartou.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
JájsemRaibek

Ne

Bohužel neplatím, protože tuto funkci můj telefon neumožňuje.
Ale jinak nebudeš platit mobilem, ale normálně kartou. Tato karta je nahraná v mobilní aplikaci. Takže namísto karty přiložíš ke čtečce mobil. Prodavačka na tebe tudíž nebude koukat jako tydýt :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Hlada

Ne

Nepoužívám a používat nechci, stejně jako jakékoli jiné sdílení dat, které se všude neustále vnucuje. Jedna aplikace pro všechny účty, různá cloudová úložiště, úložiště kontaktů a telefonních čísel. Nic takového.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dudu

Ne

Téměř všechny úhrady provádím debetní kartou ke kontokorentnímu účtu. Kartu mám pojištěnu proti zneužití v případě ztráty nebo krádeže. To se vztahuje také na osobní věci, které mně popř. s kartou ukradli (např. klíče, mobil, peněženka apod.), nebo na transakce, které někdo neoprávněně provedl s použitím správného PIN kódu.

Upravil/a: dudu

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Ne

Ne . Používám peníze. Směnný obchod je již překonaný.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rokio

Ne

Platím v hotovosti nebo debetní kartou.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

Ne

Vyzkoušel jsem si to na nějakým promo automatu a platit můžu. Ale preferuju normální kartu.
Prodavačce řekneš, že platíš kartou, ona žádný rozdíl nepozná. Telefon se chová jako speciální bezkontaktní karta.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Malvína

Ne

Zatím jsem nevyzkoušela. Ani nevím, jak bych si to měla v telefonu nastavit. Nicméně by to bylo asi dobré. Člověk vezme jen telefon, klíče a nic víc venku nepotřebuje.
Platím převážně bezkontaktní kartou, sem tam hotovostně.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

Ne

Je to zbytečné, platím kartou.

Upravil/a: elkon

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Ne

Používám staré mobily.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Ne

Ne, zpravidla k placení používám peníze.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kryšpín

Ano

Je zapotřebí kartou neb mobilem, stát má lepší přehled o občanech

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
nyjono

Ano

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aliendrone

Ne

NE! Z mnoha dobrých důvodů se snažím (nejen) soukromé platby platit hotovostně (nedělá mi to problém, od mládí zvyklý), jak jen to je alespoň trochu rozumné, vyhýbám se platbě kartou či netovému bankovnictví. Stejně jako Hlada se vyhýbám zřetězování (PC, telefony, kontaktní údaje (maily, Whats app atd.), dokonce ani čtečku otisků neužívám, jakkoliv uznávám, že to všechno je pohodlné. I když je otázkou, zda-li se mi to někdy vyplatí (jestli ano, tak je jisté, že MNOHONÁSOBNĚ). Záleži na tom, jak dlouho ještě budu prudit ubohé pozemšťany. ;) :D :D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jepik

Ne

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
peterd108

Ano

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mc Merkurion

Ano

… nevím jak odpovědět: … platím tak, jak popisuješ, ale proto, že mám na telefonu platební nálepku …

Upravil/a: Mc Merkurion

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek