Avatar uživatele
FreddieR

Platím poplatky při bezkontaktní platbě kartou v obchodech? (Erasvět)

Dobrý den,

platím bezkontaktní kartou prakticky denně a nevím, zda má banka nějaké skryté poplatky. Abych nebyl potom překvapený. Nic o tom na jejich webu nepíší. Našel jsem jenom platbu platební kartou v síti COOP, kde se platí poplatek 20,–, ale jinak nic. V informacích o bezkontaktních platbách také nic není. Volal jsem jim a dovolal jsem se leda robotovi, který mi ani nenabídl možnost se zeptat na tento konkrétní případ a ani mi nenabídl kategorii, kde bych to mohl najít. Na mém účtě se zároveň strhává přesný počet peněz, které jsem zaplatil v obchodě. Teď jsem si ovšem procházel výdaje a mám tam 2 poplatky a to asi při výběru z bankomatu.

Všechno naznačuje, že poplatky nejsou, ale........raději se zeptám. Člověk nikdy neví.

Děkuji

Zajímavá 0 před 2108 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
mosoj

Poplatek za platbu kartou u obchodníka neplatíš přímo žádný a to u každé běžné banky.

Poplatky platí obchodník a ten si je zanese do ceny zboží. Nicméně běžné je že se dnes za vedení účtu většinou neplatí a za výpisy na email také ne.

Ostatní poplatky má každá banka jinak.

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Edison

Tak se zeptej v bance. Skryté poplatky to určitě nejsou. A jistě to najdeš ve smlouvě.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Hlada

Poštovní spořitelna (Era) žádné poplatky za použití karty nevybírá.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
da ny

Za platbu bezkontaktní kartou žádné poplatky nemívám.

Za použití karty Poštovní spořitelna poplatky má (jakoi jiné banky):
Z výpisu:
29. 06. 2018 Poplatek-plarební karta 132,00 CZK
Ukládala jsem 2× hotovost na poště, platila jsem na poště kartou složenku, vybírala z bankomatu.
Domnívám se tedy, že pokud dochází u přepážky k manipulaci platební kartou prostřednictvím obsluhy u přepážky, je tato zpoplatněna.
Také jsem něla ve výpisu „Poplatek-platební karta =“ 5,0 CZK :)
Některý měsíc neukládám, nevybírám.

Ještě mne napadlo, že pod uvedeným příkladem z výpisu může být skryto pojištění karty :)

Upravil/a: da ny

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Mc Merkurion

da ny: … nevím jak kde, ale já u spořky neplatím ani za vedení účtu, ani za použití karty … prostě nic … u jiných platím jen za výpis (někde až za druhý výběr) … 132,– je docela darda za to nic …

před 2108 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
da ny

Ještě mne napadlo, že pod uvedeným příkladem z výpisu může být skryto pojištění karty :)

před 2106 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
da ny

To je „darda“, jak se něco řeší kartou na pobočce (poště), tak se platí…

před 2107 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek