FreddieR

Platím poplatky při bezkontaktní platbě kartou v obchodech? (Erasvět)

Dobrý den,

platím bezkontaktní kartou prakticky denně a nevím, zda má banka nějaké skryté poplatky. Abych nebyl potom překvapený. Nic o tom na jejich webu nepíší. Našel jsem jenom platbu platební kartou v síti COOP, kde se platí poplatek 20,–, ale jinak nic. V informacích o bezkontaktních platbách také nic není. Volal jsem jim a dovolal jsem se leda robotovi, který mi ani nenabídl možnost se zeptat na tento konkrétní případ a ani mi nenabídl kategorii, kde bych to mohl najít. Na mém účtě se zároveň strhává přesný počet peněz, které jsem zaplatil v obchodě. Teď jsem si ovšem procházel výdaje a mám tam 2 poplatky a to asi při výběru z bankomatu.

Všechno naznačuje, že poplatky nejsou, ale........raději se zeptám. Člověk nikdy neví.

Děkuji

Odpovědi
mosoj

Poplatek za platbu kartou u obchodníka neplatíš přímo žádný a to u každé běžné banky.

Poplatky platí obchodník a ten si je zanese do ceny zboží. Nicméně běžné je že se dnes za vedení účtu většinou neplatí a za výpisy na email také ne.

Ostatní poplatky má každá banka jinak.

Edison

Tak se zeptej v bance. Skryté poplatky to určitě nejsou. A jistě to najdeš ve smlouvě.

Hlada

Poštovní spořitelna (Era) žádné poplatky za použití karty nevybírá.

da ny

Za platbu bezkontaktní kartou žádné poplatky nemívám.

Za použití karty Poštovní spořitelna poplatky má (jakoi jiné banky):
Z výpisu:
29. 06. 2018 Poplatek-plarební karta 132,00 CZK
Ukládala jsem 2× hotovost na poště, platila jsem na poště kartou složenku, vybírala z bankomatu.
Domnívám se tedy, že pokud dochází u přepážky k manipulaci platební kartou prostřednictvím obsluhy u přepážky, je tato zpoplatněna.
Také jsem něla ve výpisu „Poplatek-platební karta =“ 5,0 CZK :)
Některý měsíc neukládám, nevybírám.

Ještě mne napadlo, že pod uvedeným příkladem z výpisu může být skryto pojištění karty :)

Mc Merkurion

da ny: … nevím jak kde, ale já u spořky neplatím ani za vedení účtu, ani za použití karty … prostě nic … u jiných platím jen za výpis (někde až za druhý výběr) … 132,– je docela darda za to nic …

da ny

Ještě mne napadlo, že pod uvedeným příkladem z výpisu může být skryto pojištění karty :)

da ny

To je „darda“, jak se něco řeší kartou na pobočce (poště), tak se platí…