Avatar uživatele
Registrovaný

Platil jsem výživné a dítě jsem neviděl.Nyní jsem zjistil že dítě není moje,mohu žádat o vrácení výživného?

byl jsem krátce ženat manželka podala žádost o rozvod před narozením dítěte,dítě jsem nikdy neviděl. Nyní jsem zjistil že dítě není moje , mám nárok na vrácení výživného?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Žádat můžete, ale vyhověno vám NEBUDE !

Na tutu skutečnost totiž pamatuje zákon o rodině v ustanovení § 99/1 --> "spotřebované výživné se NEVRACÍ".

-------------
§ 99/1
(...)Dojde-li k zrušení nebo snížení tohoto výživného za MINULOU dobu, spotřebované výživné se NEVRACÍ.

Zdroj: http://zakony.kurzy.cz/94-1963 -zakon-o-rodine/cast-3/

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Mám tušení, že něo podobného u nás již bylo a že to pro údajného otce nedopadlo dobře. Platil, platil a platil a nakonec nic zpět nedostal. A to zjistil snad až za víc jak 15 let.
Možná jen za nějakou dobu 1-3 roky zpětně (promlčení).

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 2242
Zlatý standa 1252
Zlatý ivzez 1011
Zlatý mosoj 686
Zlatý led 548
Zlatý gecco 534
Zlatý zzzzz 450
Zlatý marci1 441
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý JájsemRaibek 423

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.