SpiderRoy

Platil jsem transakci kartou, ale na internetbankingu o tom nemám ani zmínku

Dobrý den,
kupoval jsem si něco v lékárně (277,– kč) a když jsem se podíval na internetbanking tak o této transakci tam není zmínka.Už to jsou 4 dny. Proč? Myslel jsem, že kdyz je to internetbanking, tak tam ty pohyby (odebrání či přidání peněz na účet) budou viditelné ihned.
Teďkom očekávám platbu od jistého pana X za něco, co mu budu posílat poštou po přijetí platby. A on mi třeba dneska řekne že peníze poslal na účet, ale já tam ty přidané peníze ani doklad o transakci mít nebudu. Protože ten balíček chci odeslat, až tam budou ty přidané peníze. Tak proč to tam nejde vidět?

Nejlepší odpověď
cochee

Platby jsou na bankingu vidět velmi rychle až ihned, pokud jde o přímé transakce převodem z účtu na účet. Platba bankovní kartou je něco jiného, ale ve slušném bankovnictví bys i to měl vidět poměrně rychle, jakože nějaká částka je již blokována a nelze s ní disponovat. Po pár dnech se tato blokovaná částka promění v regulérní položku v pohybech na účtu.

Další odpovědi
mosoj

Neboj. Ono se to tam promítne se zpožděním až několika dnů.

Tak musí počkat až se tam platba promítne.
Doplňuji:

  • musíš –

pusinka50

Zadej si „nezaúčované operace“ a měl bys to vidět. Pak ti na účet vyplivne internetbanking jednak částku disponibilní a jednak skutečnou, teď zrovna nevím, jak přesně se ty částky nazývají, bude tam vidět rozdíl těch 277 Kč