kablik

Platidla za starého rakouskouherska.

V knize H. Sobkové Tajemství Barunky Panklové se píše že B.Němcová si v době finanční nouze vypujčila 5 fCM, přitom vím že v roce 1892 proběhla v Rakousku měnová reforma a přestal platit zlatý,v čechách začla platit koruna, co to tedy bylo těch 5fCM,tento název se vyskytuje v knize na více místech, víto prosím někdo?

Nejlepší odpověď
TEREZA.B

Florin byl zlatý. CM byla značka mincovny v Košicích. Za jejího života ještě platil, zemřela před měnovou reformou.