Avatar uživatele
NFT

Platí, že z menších bytů bývají relativně vyšší příjmy z nájmu?

Ahoj, plánuju stavbu investiční nemovitosti. Rozhoduji se ohledně typu budovy (samozřejmě v souladu s územním plánem).
Narazil jsem na toto tvrzení: „„Zájemce o investování do investičních realit by se měl orientovat na menší byty, protože se dá říci, čím menší, tím lepší. Ideální jsou pak byty o dispozicích 1+kk a velikostí do 30 metrů čtverečních. Takové byty jsou nejrychleji obsazeny a dociluje se u nich nejvyššího výnosu. Míněno z hlediska ceny bytu a výše jeho nájmu,“
Zdroj: https://www.id­nes.cz/finance/in­vestovani/inves­tice-nemovitost-dum-byt-hypoteka-pronajem-lokalita-cena-najem-najemni-smlouva-neplatici.A191210_085­647_inv_sov
Je z hlediska výnosu z pronájmu výhodnější postavit řadové domy s menšími jednotkami/většími jednotkami, rodinné domy (SFH), domy typu "kostka“ s řekněme 3 byty.. ? Jedná se mi jen o výnos z nájmu. Rychlost obsazení nájemcem není v dané lokalitě problém. Díky za názor.

Upravil/a: NFT

Zajímavá 0 před 725 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Kazatel

Udělej si SWOT analýzu a pak nějakou finanční bilanci a bude ti to jasné hned. Z toho co píšeš to vypadá, že jsi vedle, jak ta jedle.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Hlada

Z hlediska výnosnosti je pronájem bytů horší než úrok ze spořicího účtu. Předpokládám, že jde o nějaký školní příklad, protože vlastník několika desítek milionů by se takto neptal. Zahraniční analýzy jsou k ničemu, protože u nás je po staletí tradicí vlastní bydlení a neochota se stěhovat. Nájemní bydlení je u nás převážně jako startovní nebo sociální. Výhodnější jsou proto menší byty. Je potřeba počítat se značným procentem zákonem chránených neplatičů. Je to docela riziková spekulace na růst ceny nemovitosti.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Pepa25

„postavit řadové domy“ … „mám pouze pozemek“ … Hodně štěstí v podnikání, pokud nic o cílovém trhu nevíte a chodíte se radit na internet 😉

Avatar uživatele
NFT

SWOT analýza, to jsem neslyšel už dlouho. Dobrý tip.
Zatím se v tom neorientuji, mám pouze pozemek. Ale co jsem vyčetl z anglických zdrojů, tak je výnosnější apartment complex (dům s byty) oproti single family house (rodinnému domu). Dává to smysl, jen si musí člověk utřídit myšlenky.

Nový příspěvek