Rokio

Platí vždy, že ten nejchytřejší žák ve speciální škole je pořád hloupější než ten nejhloupější žák v normální škole?

Mohou být někteří žáci ve speciální škole chytřejší než někteří žáci ve škole klasické (pro normální děti)?

poznámka: Nevím, který je aktuálně správný termín pro speciální školu, tak mi to prosím odpusťte.

Nejlepší odpověď
Drap

Nemusí platit vždy

Další odpovědi
zjentek

Systém vždy musí eliminovat a izolovat „rušivý element“, aby sám mohl bezproblémově fungovat, s chytrostí, obětavostí atd. to nemá co dělat. Přece sám s tím máš osobní zkušenost. Kdo chce vidět tebe lepšího než je sám? Kdo se opravdu snaží ti pomoci?

Pokud systém bude skrz naskrz prolezlý korupcí, odpovědi nedostaneš. Je třeba si uvědomit, že za korupce a lobbingu jsou jednotlivci protěžováni, či zatracováni nikoli na základu svých vlastních kvalit, dovedností či schopností. Jen ruka ruku myje. Př.: Klidně si můžeme nalhávat, že děti herců, zpěváků mají za všech okolností vyšší komediantské vlohy, nadání, než ostatní děti okolo. Jejich společenské uplatnění nás o tom přesvědčí.

Rocker

Někteří žaci chodí do speciální školy třeba kvůli problémům se čtením a psaním.Naopak můžou vynikat třeba v matematice víc,než leckteré dítě z ,,normalní" školy.

Dochy

Ne. Pokud se soustředíme spíše na ty případy, pro kkteré dříve fungovaly zvláštní školy, pak jde v mnoha případech spíše o schopnost začlenit se do kolektivu, spolupracovat při výuce a nerušit než jen o inteligenci.

ecpedicelove

Záleží jestli myslíš speciální školu pro nadprůměrně inteligentní anebo speciální školu pro třeba nějak hendikepované. A myslím si že je to asi jak kdy