AnnMary

Platí vůbec benefity podnik ze svého?

Když podnik poskytuje pro zaměstnance zdarma 10× vstup do fitness centra, platí to ze svého? Nebo to lze nějak odečíst z daní apod? Jak je to prosím?:) Díky

Nejlepší odpověď
Drap

Ano, platí to ze svého a může si to odečíst ze základu daně.

Další odpovědi
Dajvla

Asi by měl, záleží přesně o jaký benefit se jedná, ale třeba u nás to bylo tak že to platila firma, či sponzor firmy, atd.

Mapel

Podnik platí daně ze svého. Rád bych, aby je někdo platil za mě. Pak dává zaměstnancům benefity. To co umožňuje zákon si odečte ze základu daně a ostatek platí ze svého zisku. Ale stále se jedná o jeho peníze. Jen média vytváří dojem, že to za podnikatele někdo platí. V televizi se hovoří jen o podvodnících a ty tvoří 0,5% nebo méně? Podle nich nemůžeme hodnotit přece ty ostatní. Bohužel finanční částka z jejich podvodů není zanedbatelná.