annas

Platí všeho s mírou? O dalším pozitivním účinku piva se přesvědčili psychologové z Illinoiské univerzity v USA,

kteří provedli test, při němž dávali muži rychleji správné odpovědi a měli jich asi o 40 % více a trvalo jim kratší dobu, než na řešení přišli, i když před luštěním vypili necelý litr piva.

Povedl by se i tento test u nás, když každý Čech a Češka nad 15 let vypijí za rok 16,5 litru čistého alkoholu, zatímco světový průměr je 6,13 litru? Při nadměrném pití alkohol včetně piva totiž výrazně zvyšuje výskyt infarktů, cévních mozkových příhod, rakoviny tlustého střeva a dalších komplikací.

Inspirace článkem: Američtí vědci odhalili nečekanou vlastnost piva (aktuálně.CZ).

Doplňuji:
Ad Conchus: Uvedla jsem zdroj, z něhož jsem čerpala. Napište tedy své připomínky na stránku Aktuálně.cz s tím, že ČTK sděluje nepravdivé a zmatečné informace. Já si údaje nevymyslela, takže vaše připomínka na mou adresu je neadekvátní.

Nejlepší odpověď
vagra

Všeho s mírou, platí ve všech oblastech lidského konání. Nevidím důvod, proč by tomu mělo být jinak u pití piva. U nás, by přišli určitě k zajímavým výsledkúm.

Pro Drap- jaksi jste zapoměl odpovědět na otázku. Tady přece nejde o tvrzení, ale o otázku!

Váše nepřiměřeně podrážděná reakce, měla být spíš směrovaná do diskuze, protože zcela zřejmě nejde o odpověď, na položenou otázku…
Zejména, když nemáte s pivem žádné zkušenosti…:-D 😁 😁

Zřejmě nemáte příliš v lásce „rétoriku mizivého procenta osazenstva těchto stránek.“ To ale neznamená, abyste si tady na nich „chladil žáhu.“

Já např., nemám rád lidi, kteří mají daleko ke slušnosti, a taky tady s tím nikoho neotravuji.

Další odpovědi
anonym

No ono jde asi o to,že necelý litr piva není nadměrné množství.Alkohol v rozumné míře podporuje lecos.A nikdo netvrdí,že Češi těch průměrných 16 a půl l vypijí najednou.To by ten testík asi nedopadl nejlépe.S Mírou nebo s někým jiným,hlavně přiměřeně..:D

anonym

S Mírou pijeme 2–3× týdně 2–3 piva a zatím se cítíme oba velmi dobře :D

Conchus

Obávám se, že vaše otázka je velmi zmatečná. Píšete nepravdy. Podle ČSÚ byla v roce 2010 (poslední úřední údaj) spotřeba alkoholických nápojů přepočtená na čistý alkohol 9,8 l na osobu. Se stejnou důvěrou hledím i na vaše ostatní údaje, které zde presentujete.

Drap

To že sděluješ nepravdivé a zmatečné informace, je rétorika mizivého procenta osazenstva těchto stránek.
Každý své informace nějak čerpáme a faktem zůstává že spoustu věcí se dozvídáme mimo oficiální verze a stanoviska. Je celkem logické, že se občas i může stát, že některá informace se může zdát , nebo i je , částečné nepravdivá.
Vůbec bych se nezabýval takovýmito hlasy. Snaží se tím zřejmě pouze vyrovnávat nějaké své komplexy a upoutat pozornost ostatních na svou genialitu.
Účinky piva na lidský organismus nemohu posoudit. Nemám s pivem žádnou osobní zkušenost.
Doplňuji:
Vagra má pravdu, omlouvám semu i všem ostatním. Nechci si na nikom chladit žáhu. Beru vše spíše tak trochu s nadhledem.
Doplňuji hlavně proto , abych napravil chybu a odpověděl na otáízku, což jsem měl původně v úmyslu, ale nějak jsem to vynechal. Musím se připojit k názoru , že uplně všechno by mělo být s mírou. Nejen v pokrmech a nápojích, ale ve všem lidském konání.

johana 56

Souhlas s vagra a fcoop – všeho s mírou!

vagra

Pro Drapa- Omluvu beru…:-d

fcoop

Tedy Drape – i na tebe je to dost slušný blábol.Co to prosím tě meleš?
Bež si dát radši panáka,nejsi evidentně ve své kůži.

Andělé

Drape,i já jsem byla v šoku z Tvé reakce. Ale omluva se vždy cení,né každý to umí.:-)

annas

Drape, bod jsem dala omylem. Byla jsem překvapená, klikla.

annas

Drape, formulace opravdu nebyla šťastná. Ale omluvil ses.

annas

Vím, že pivo doporučují i lékaři, ale samozřejmě jen v určitém množství.
Svaz pivovarů a sladoven uspořádal tiskovou konferenci, na které vystoupilo několik odborníků (lékařů apod.) s výklady o tom, co vlastně činí pivo tak zdravým. Hlavní body této ódy na pivo jsou následující:

  • Polyfenoly a flavonoidy mají antioxidační účinek, čímž chrání jak cévními, tak i před nádorovými onemocněními.
  • Pivo má ochranný vliv na vznik a progresi arterosklerózy (= snižuje úmrtnost na cévní mozkové příhody či na infarkt), především protože snižuje hladinu homocysteinu.
  • Mírná konzumace piva snižuje krevní tlak a hladinu krevního cukru.
  • Pivo je protistresový nápoj (nejen díky obsahu alkoholu, ale i kvůli obsaženým chmelovým látkám)
  • Poměr minerálů a vitamínů v pivu působí proti osteoporóze (řídnutí kostí).
  • Pivo je kaloricky chudší než ovocné šťávy, mléko nebo kola. „Pivní mozol“ je spíše důsledkem průvodní konzumace (např.) uzenin. Pravda ovšem je, že pivo současně povzbuzuje chuť, což lze hodnotit pozitivně i negativně.
  • Zvyšuje vylučování žluče a působí tak proti vzniku žlučových a močových kamenů.
  • Díky obsahu dusíkatých látek (celkově málo bílkovin, ale všechny esenciální aminokyseliny) může pivo sloužit jako doplněk výživy při nízkoproteino­vé dietě.

Proto se domnívám, že po určitém uvolnění, zmírnění stresu při soustředění člověka reaguje lépe.
Spoluautorka projektu uvádí, že v pozadí věci je to,, že pokud jsou lidé až moc soustředění, nemusejí vidět neobvyklé možnosti řešení. K tomu, aby se objevily, je potřeba rozsah pozornosti rozšířit.