faustka

platí v roce 2014 tato vzorová smlouva o zřízení věcného břemene pro vodovodní přípojku?

musíme uzavřít smlouvu o zřízení věcného břemene z důvodu vedení vodovodní přípojky z vedlejšího pozemku. Našla jsem si jednoduchý vzor, ale nevím, zda je aktuální pro rok 2014. Stačila yb takto napsaná smlouva pro katastr? SMLOUVA O ZŘÍZENÍ VĚCNÉHO BŘEMENE

Dnešního dne uzavřeli

Alfa s.r.o.
se sídlem Praha 8, Karlín, Vyskočilova 215, PSČ 180 00
IČO 48563251
společnost zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 25634,
jednající Antonínem Marcipánem
(dále jen „Oprávněný“)

a

Petr Mlynář
bytem Pod Jezem 658, Dolní Lhota, PSČ 698 03
r.č. 810516/8961
(dále jen „Povinný“)

(společně dále také „smluvní strany“)

tuto

smlouvu o zřízení věcného břemene

uzavřenou dle ustanovení § 151 n a násl. zákona č. 40/1964 Sb., v platném znění, občanský zákoník (dále také „občanský zákoník“).

1. ÚVODNÍ PROHLÁŠENÍ
1.1 Povinný je výlučným vlastníkem pozemku parc. č. 687, ostatní plocha, o výměře 664 m2, k.ú. Roudnice, obec Přerov (dále také „ Povinná nemovitost“).
1.2 Oprávněný je výlučným vlastníkem pozemku parc. č. 685, ostatní plocha, o výměře 72 m2, k.ú. Roudnice, obec Přerov (dále také „Oprávněná nemovitost“).
1.3 Povinný hodlá Povinnou nemovitost zatížit věcným břemenem ve prospěch Oprávněné nemovitosti za podmínek stanovených v této smlouvě.

2. PŘEDMĚT ZÁVAZKU
2.1 Povinný zřizuje ve prospěch Oprávněné nemovitosti věcné břemeno – zřízení a užívání vodovodní přípojky.
2.2 Oprávněný se zřízením věcného břemene souhlasí a Povinný je povinen strpět jeho výkon.

3. ZÁVĚREČNÁ USTANOVENÍ
3.1 Tato smlouva, jakož i práva a povinnosti vzniklé na základě této smlouvy nebo v souvislosti s ní, se řídí zákonem č. 40/1964 Sb., občanský zákoník ve znění pozdějších předpisů a souvisejícími předpisy.

V Praze dne 3.3.2006 V Praze dne 3.3.2006

Oprávněný Povinný

__________ __________
Alfa s.r.o. Petr Mlynář
jednající Antonínem Marcipánem
jednatelem
Doplňuji:
adresa, jména samozřejmě jen vzor :)

Odpovědi
Pepa25

Ne. § 151n zákona č. 40/1964 Sb. již neplatí, proto se na něj není možno odvolávat v nově uzavírané smlouvě. Požádejte nějakého advokáta, ať vám pomůže zřídit věcné břemeno podle nového občanského zákoníku.

anonym

Pokud musíte mít věcné břemeno, tak se smlouvou musí přijít ten, kdo to věcné břemeno chce. Vy na to nemusíte přistoupit. Pokud možno se vyvaruj věcného břemene. Těžko se potom toho dá zbavit.
-
Smlouvu ať dodá firma, ty se poraď s právníkem nad návrhem té smlouvy.