Mill

Platí v dopravě pravidlo "pravé ruky"vždy a všude?

Jedná se příkladně o situaci na sídlišti, kde prochází středová komunikace a z ní vybíhají komunikace sloužící zejména k parkování, ale někde také k průjezdu na sousedící pozemky. Při vjezdu je středová komunikace označena modrou značkou s dítětem a míčem a při výjezdu značkou dej přednost. Jinak žádné značky přednosti neupravují.Děkuji!

Nejlepší odpověď
anonym

Kde není žádná dopravní značka,používá se pravidlo pravé ruky.Třeba parkoviště nějakého obchodního řetězce.

Další odpovědi
led

Nie, keď ide vozidlo s prednosťou v jazde (podľa vyhlášky) – zapnutá siréna – má prednosť pred ostatnými.

cukrar

základní pravidlo, řídime se předpisy, pak místní úpravou. Takže nejdříve jsou křižovatky bez značek, tam platí pravidlo pravé ruky, kde jsou značky.....
to již víte.
Dejte přesné GPS, pak můžeme radit přesně.

venkovan

Jestli jsem pochopil, modrá značka s dítětem by mohla znamenat obytná zóna. To pro řidiče znamená maximálně 20 km v hodině a dávat pozor na chodce atd. Když se z ní vyjiždí na běžné komunikaci, dává řidič přednost.
A zbytek je jak tady všichni píší. Není značkami vyznačena hlavní a vedlejší, platí pravidlo pravé ruky.

anonym

Kdyby měly předpisy přednost před místní úpravou, potom je místní úprava zbytečná.
P.S. Vyhláška už neplatí asi 11 let

cukrar

Mili, koukám na mapu, ale nevím odkud přijedete. Vůbec nechápu co může být „středová komunikace“,
značku myslíte tuto:?
http://www.go­ogle.cz/search?q=o­bytn%C3%A1+zo­na&oe=utf-8&rls=org.mozi­lla:cs:offici­al&client=fire­fox-a&um=1&ie=UTF-8&tbm=isch&sou­rce=og&sa=N&hl=cs&tab=wi­&biw=1280&bih=856

Musí tam být více značek… třeba Parkoviště,,,
rád vysvětlím na ICQ 55180641

cukrar

Hansi, marně čtu, kdo psal o vyhlášce a o nadřazenosti předpisu nad místní úpravou?
Jedině vy.
nebo čtu špatně?
děkuji

anonym

cukrar – základní pravidlo, řídime se předpisy, pak místní úpravou.

led – Nie, keď ide vozidlo s prednosťou v jazde (podľa vyhlášky)