Platí u vás pranostika „Svatá Anna, chladna z rána“?

U nás teda ano.
Dnešní ráno je tady na západě oproti předešlým opravdu chladné.
Jak to bylo nebo je u vás?
Díky za koment.

Nejlepší odpověď
anonym

To teda jo, večer jsem přijela z dovči a je tady kláda jak v morně ☹

Další odpovědi
Awe

Taky tak… Ale na druhou stranu je to úplně orgastické po takové dlouhé době veder :)

gecco

Nad ránem bylo cca 13,5°C – konečně se vrací rozumné počasí…

dudu

Na vypovídací schopnost pranostik je třeba pohlížet z poněkud hlubšího hlediska.
Jednak jsou velmi staré a jednak alespoň některé pocházejí z jiných zeměpisných šířek. Možná nebudete věřit ale repliky jako „kdo nepil pivo, neví co je v životě dobrého“ nebo „šaty dělají člověka“ jsou citovány již na hliněných tabulkách starého Sumeru. Pokud pak ještě posuneme časovou platnost asi o deset dnů dopředu, obsah těchto lidových moudrostí sedí téměř dokonale.

hanny 2

Tak trochu to té svaté Anně vyšlo – u nás je svěží příjemné ráno – 18,4°C. Krása!

ReHu

Bohužel, musela jsem se v noci i přikrýt :'( .

Minas

Jsem aktuálně v Šumperku a je tu fajn, takže bych ani neřekl.

anonym

U nás bylo pouhých 10 celsiů

anonym

Čeho deset ?