Strange

Platí to i dnes?

Libušino proroctví.
„To vám řeknu upřímně, jakkoli jste mne potupili a urazili. Zlý člověk to musí být, kdo obci pro svůj prospěch umí uškodit. Obec každého z nás chrání, rozumu nemá, kdo ji haní. Ztratíš-li obec, nespoléhej na svůj hrad, stihne tě mnoho nejrůznějších ztrát. Já se vám však nebudu mstít a poradím vám bezelstně. Raději jste měli zůstat podřízeni mému soudu než chtít za knížete silného muže. Víte přece, že lehčí je uhození dívčí ruky, po mužské ráně jsou veliké muky. Uvěříte, že mám pravdu, až uzříte svého knížete za železným stolem. Bude-li cizinec vládnouti nad vámi, nebude mít národ dlouhého trvání. Mezi cizími je těžko každému, mezi známými dobře smutnému. Každý kraluje s pomocí přátel svých, nebere moudrý rady od cizích. Cizí si přivede mnoho svého lidu a pro vás bude míti bídu. Na vašich lidech najde mnoho vin, dědictví vaše rozdělí svým. Česká hlavo, sama se, třeba ošklivě, češ, jen když cizozemce od toho vyženeš! Tomu vás učí ženská hlava: kde jeden národ, tam jeho sláva!"

Nejlepší odpověď
mosoj

Určitě máš pravdu, ale EÚ je mocnější a má jiné zájmy.

Další odpovědi
Luboš.S

ANO.

Nuk nuk

Ano. Ačkoliv LIbuše nejspíš nikdy neexistovala, její tvůrci, zjevně měli dobrý odhad budoucnosti.