samicek333

Platí stále Eura z roku 2002?

Dobrý den, doma jsem nasla několik Eur ještě z roku 2002, platí ještě? Mám tam pětieurové bankovky z roku 2002 i 2013 a vypadají jinak, takže si nejsem jistá, jestli všechny bankovky z roku 2002 stále platí.

Nejlepší odpověď
johana 56

„První série eurobankovek byla uvedena do oběhu 1. ledna 2002. Od roku 2013 je postupně zaváděna druhá série eurobankovek, nazývaná série Europa, a to v pořadí od nejmenší k největší nominální hodnotě. Nová série zachovává vzhled bankovek i jejich dominantní barvu. Beze změny zůstávají nominální hodnoty eurobankovek. Zpočátku budou obě série obíhat společně. Bankovky staré série však budou postupně stahovány z oběhu a po určité době ztratí statut zákonného platidla. Tento okamžik bude s dostatečným časovým předstihem veřejnosti oznámen. Avšak i po ukončení platnosti budou bankovky staré série vyměňovány za bankovky nové série v národních centrálních bankách Eurosystému.“

http://www.za­vedenieura.cz/cs/e­uro/eurobankov­ky-a-euromince/vzhled-eurobankovek

Další odpovědi
Drap

Platí